Bitpanda zwiększa trzykrotnie wartość w zaledwie 4 miesiące od uzyskania statusu jednorożca

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Bitpanda zwiększa trzykrotnie wartość w zaledwie 4 miesiące od uzyskania statusu jednorożca

Udostępnij:

Cyfrowa platforma inwestycyjna Bitpanda pozyskała 263 mln dolarów finansowania, przy wycenie 4,1 mld dolarów. Firma wykorzysta ten zastrzyk kapitału w celu znaczącego przeskalowania działalności. W planach jest podwojenie zespołu, dalsza międzynarodowa ekspansja i utrzymanie dynamicznego tempa wzrostu fintechu.

Sfinalizowana zaledwie 4 miesiące po uzyskaniu przez Bitpandę statusu jednorożca Runda C była prowadzona przez ValarVentures, z udziałem Alana Howarda i REDO Ventures, a także dotychczasowych inwestorów: LeadBlock Partners i Jump Capital. Seria C została dopięta na początku tego miesiąca i podlega standardowemu zatwierdzeniu przez austriacki Urząd Nadzoru Rynku Finansowego (FMA).

Założona w Austrii w 2014 roku przez Erica Demutha, Paula Klanscheka i Christiana Trummera, Bitpanda zaczynała jako firma umożliwiająca handel kryptowalutami. Od tego czasu rozwinęła się we wszechstronną platformę inwestycyjną, która daje każdemu swobodę i elastyczność w inwestowaniu w to, w co wierzy: akcje ułamkowe (bezprowizyjnie), kryptowaluty lub metale szlachetne, już od 1 euro. Z 3 milionami użytkowników Bitpanda jest jednym z najszybciej rozwijających się fintechów w Europie. Firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia 6-krotnego wzrostu liczby klientów rok do roku, przy jednoczesnym siedmiokrotnym wzroście przychodów.

Od czasu zamknięcia rundy finansowania serii B Bitpanda konsekwentnie realizowała kolejne kroki w kierunku osiągnięcia statusu wiodącej platformy inwestycji cyfrowych. W kwietniu firma ogłosiła, że ​​rozszerza swoją ofertę produktową o akcje ułamkowe – oferowane inwestorom bez prowizji, w trybie 24/7. W czerwcu firma weszła na rynek B2B z ofertą Bitpanda White Label, otwierając swoją infrastrukturę dla fintechów oraz banków, które chcą oferować handel aktywami cyfrowymi swoim klientom.

Choć Bitpanda ma siedzibę w Wiedniu, jej zespół tworzy dziś ponad 500 osób reprezentujących ponad 50 narodowości. Fintech rozwija centra technologiczne i biura w 8 miastach w całej Europie, w tym w Krakowie. W stolicy Małopolski pracuje dziś 30 programistów Bitpanda. Do końca tego roku ma ich być 50. Celem szefa centrum i Dyrektora Zarządzającego Bitpanda Technology w Polsce, Krzysztofa Rasia, jest zbudowanie tu w najbliższych latach zespołu 300 osób, którzy pracować będą nad kluczowymi funkcjonalnościami platformy Bitpanda. Fintech planuje przeznaczyć na to min. 10 mln euro.

Niedawno firma ogłosiła również otwarcie swojego pierwszego, działającego w pełni zdalnie, Blockchain Research & Development Hub, którego celem jest zjednoczenie wysiłków najlepszych specjalistów z całego świata w celu tworzenia nowych technologii, które będą wykorzystywać blockchain w przyszłości.

– Założyliśmy Bitpandę w 2014 roku z klarowną wizją: przybliżyć inwestowanie wszystkim i wszędzie. Nie byłoby nas dzisiaj, gdyby nie wysiłki wszystkich niezwykle utalentowanych ludzi z naszego zespołu, którzy nieustannie „zakasują rękawy”, aby zrealizować nasze ambicje. Jesteśmy wdzięczni, że możemy dzielić tę podróż z tymi niesamowitymi ludźmi – i dlatego kluczowym obszarem dla nas jest ciągłe wzmacnianie naszego zespołu poprzez wprowadzanie na pokład światowej klasy talentów i budowanie wyjątkowej kultury organizacyjnej – mówi Eric Demuth, współzałożyciel i dyrektor generalny Bipanda. – Jesteśmy również wdzięczni za kredyt zaufania od naszych dotychczasowych i nowych inwestorów, wyrażony w tej rundzie inwestycyjnej. Razem będziemy kształtować przyszłość finansów i rozwijać Bitpandę w platformę inwestycyjną nr 1 w Europie i poza nią – dodaje.

– Od samego początku wierzyliśmy w potencjał Bitpandy i jesteśmy pod wrażeniem wyników, które osiągnęli Eric, Paul, Christian i zespół firmy. Dzięki ponad 1,2 milionowi użytkowników pozyskanych w pierwszej połowie 2021 r. imponującemu wzrostowi przychodów netto i światowej klasy kadrze kierowniczej Bitpanda jest żywym dowodem na to, że hiperwzrost można osiągnąć w zrównoważony sposób. Cieszymy się, że możemy dalej współpracować i sprawiać, że inwestowania będzie na wyciągnięcie ręki dla wszystkich i wszędzie – komentuje Andrew McCormack, partner i założyciel Valar Ventures.

– Na tym coraz bardziej konkurencyjnym rynku wiele firm się rozwija, niektóre są rentowne, ale bardzo niewiele osiąga hiperwzrost w sposób zrównoważony i staje się liderami rynku. Bitpanda jest z pewnością jedną z takich firm. Jestem pod wrażeniem zdolności zespołu do generowania innowacji, przyciągania najlepszych talentów i realizacji wizji założycieli firmy. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację tej ekscytującej podróży razem z nimi – komentuje David Chreng-Messembourg, General Partner i Współzałożyciel LeadBlock Partners.