Bitspiration – święto biznesu i nowych technologii

Dodane: 30.05.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

W dniach 12-13 czerwca w Krakowie po raz pierwszy odbędzie się Bitspiration – międzynarodowa konferencja poświęcona biznesowi, rynkowi startupów i VC oraz nowym technologiom. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. współtwórca YouTube’a Jawed Karim, Jon Bradford oraz John Draper.

W dniach 12-13 czerwca w Krakowie po raz pierwszy odbędzie się Bitspiration – międzynarodowa konferencja poświęcona biznesowi, rynkowi startupów i VC oraz nowym technologiom. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. współtwórca YouTube’a Jawed Karim, Jon Bradford – dyrektor zarządzający funduszu Springboard oraz pierwszy telefoniczny haker, John Draper.

Bitspiration to unikatowe wydarzenie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, które może stanowić przeciwwagę dla takich imprez na technologicznej mapie Europy Zachodniej jak LeWeb w Paryżu, NEXT w Berlinie czy The Next Web w Amsterdamie. W zamiarze twórców Bitspiration ma stać się najważniejszą konferencją w regionie CEE, skupiającą z jednej strony światowe sławy branży nowych technologii, którą w tym roku będą reprezentować m.in. Jawed Karim (współtwórca serwisu YouTube i inwestor), John Draper (pierwszy telefoniczny haker) czy Mamoon Hamid (inwestor w Dolinie Krzemowej), jak również ekspertów w dziedzinie IT i inwestycji w Europie Środkowo – Wschodniej, takich jak Natasha Starkell (blogerka i autorka TechCrunch Europe) czy Paul Jozefak (inwestor i partner w Liquid Labs).

Chcemy, żeby ta konferencja była inna niż wszystkie, dlatego postawiliśmy na elementy, które czynią to doświadczenie wyjątkowym dla uczestników: ludzi, atmosferę i dostępność prelegentów – mówi współorganizator Bitspiration, Krzysztof Kowalczyk, partner w funduszu HardGamma Ventures. Dlatego konferencja ma limit w postaci 150 uczestników i odbędzie się w kawiarniach na Kazimierzu w Krakowie. – Ograniczona liczba uczestników oraz niepowtarzalny klimat krakowskich kawiarni, nadających wydarzeniu swoisty artystyczno- intelektualny klimat sprawiają, że łatwo jest nawiązać relacje z innymi uczestnikami i wynieść z konferencji coś dla siebie – zauważa współorganizator Bitspiration, Andrzej Targosz, prezes Fundacji Wspierania Edukacji Informatycznej PROIDEA.

Kraków został wybrany na miasto dla Bitspiration nieprzypadkowo. – Na europejskiej scenie startupowej widzimy bardzo dużą aktywność Londynu, Berlina, a ostatnio Paryża. Każde z tych miast chciałoby zostać europejską Doliną Krzemową – zauważa Krzysztof Kowalczyk. – Chcielibyśmy, aby Polska, a szczególnie Kraków, dołączyły do tej czołówki i stały się liderem dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej – dodaje. Kraków już jest znany jako mekka świetnych inżynierów – swoje siedziby mają tu R&D Motorola, Google czy IBM. – Chcielibyśmy pokazać światu, że obok programistów, mamy też innych ekspertów w dziedzinie nowych technologii, od biznesu i inwestycji po komunikację – mówi Andrzej Targosz.

Można jeszcze nabywać bilety na Bitspiration za pośrednictwem strony internetowej www.bitspiration.com, a także dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem