Biznes łączy się z nauką. Warsztaty Alfa School w Białymstoku

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

18 i 19 kwietnia w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym, odbędą się bezpłatne warsztaty przygotowujące do komercjalizacji projektów – Alfa School skierowane do twórców projektów naukowo-badawczych.

fot. unsplash.com

Uczestnicy dowiedzą się między innymi jak zaprezentować swój pomysł, jak stworzyć model biznesowy oraz jak przygotować się do rozmowy z inwestorem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Przed nami już siódma edycja, cieszących się sporym zainteresowaniem, warsztatów Alfa School, które tym razem odbędą się w Białymstoku. Przez dwa dni doświadczeni inwestorzy oraz naukowcy będą wspólnie pracować nad możliwościami komercjalizacji pomysłów uczestników. Każdy zainteresowany dowie się, jakie modele współpracy z inwestorem są możliwe, przedyskutuje wątpliwości dotyczące praw patentowych oraz nauczy się, jak przygotowywać prezentację inwestorską. Będzie również czas na skonsultowanie swoich projektów twarzą w twarz z inwestorami, ponieważ w wydarzeniu biorą udział fundusze Venture Capital z całej Polski. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i są to jedne z niewielu warsztatów w Polsce, które są kompletnie darmowe.

Tym razem warsztaty Alfa School odbędą się w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Jednym z głównych celów działania BPN-T jest wspieranie innowatorów w komercjalizacji ich projektów. Z przyjemnością włączamy się we współorganizację warsztatów Alfa School, ponieważ ich formuła zapewnia solidną dawkę konkretnej wiedzy, która z pewnością pomoże naukowcom w doprowadzeniu do rynkowego wdrożenia wyników ich prac B+R. To także doskonała szansa na to, aby udoskonalić swoje umiejętności w zakresie prezentowania własnych rozwiązań i prowadzenia rozmów biznesowych z funduszami inwestycyjnymi. – mówi Anna Daszuta-Zalewska, Dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Do kogo skierowane jest wydarzenie? Do twórców innowacyjnych rozwiązań, naukowców oraz osób zainteresowanych tematyką R&D, którzy zastanawiają się nad możliwościami komercjalizacji swoich pomysłów. Aby się zgłosić wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://alfa.ac/alfa-school/

Alfa school to unikalna inicjatywa skierowana głównie do środowiska naukowego. Daje możliwość spotkania się i wymiany wiedzy pomiędzy funduszami inwestycyjnymi a naukowcami planującymi komercjalizować wyniki swoich prac. Doświadczenia pokazują, że korzyści są wzajemne i umożliwiają realizację kolejnych kroków w skutecznej komercjalizacji najbardziej atrakcyjnych wyników prac badawczo-rozwojowych – mówi Maciej Wieloch z Infini.

Organizatorem wydarzenia są Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, SpeedUp Venture Capital Group oraz Infini Fund. Partnerem jest Politechnika Białostocka, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz Kancelaria Prawna Snażyk Granicki. W sesji speed datingowej udział wezmą również inne fundusze wyłonione w programie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju BRIdge Alfa, w ramach którego ambitni naukowcy mają szansę uzyskać inwestycję: Impera Alfa oraz Starfinder.

Alfa School do tej pory odbyła się już w pięciu miastach Polski. Od prawie 3 lat organizujemy warsztaty, aby usprawnić współpracę na linii nauka – biznes. Nadal widzimy pole do wspierania twórców projektów R&D. W Polsce pracuje się nad wieloma ciekawymi rozwiązaniami, jednak z uwagi na trudności w ich komercjalizacji wiele z nich kończy w szufladach uczelni. – mówi Tomasz Czapliński, Partner Zarządzający SpeedUp Group.

MamStartup został patronem medialnym wydarzenia

 

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem