„Biznes na 5” to konkurs na innowacyjny pomysł w biznesie

Dodane: 19.09.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Konkurs Biznes na 5 ma dać małym i średnim firmom możliwość pozyskania kapitału, co w konsekwencji pomoże im przyspieszyć rozwój, rozwinąć działalność na nowe rynki, uwiarygodnić się, aby móc podpisać nowe kontrakty z dużymi partnerami; uzyskać płynność i stabilizację finansową na realizację…

Konkurs Biznes na 5 ma dać małym i średnim firmom możliwość pozyskania kapitału, co w konsekwencji pomoże im przyspieszyć rozwój, rozwinąć działalność na nowe rynki, uwiarygodnić się, aby móc podpisać nowe kontrakty z dużymi partnerami; uzyskać płynność i stabilizację finansową na realizację (lub dokończenie) rozpoczętych inwestycji i innowacji.

Wnioski można składać od 12 września do 31 października poprzez wypełnienie formularza na stronie www.biznesna5.pb.pl. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

– Interesują nas wszystkie te branże, które mają w sobie element innowacyjności. Innowacyjny może być produkt, usługa, technologia, proces sprzedaży czy nawet sposób dotarcia do klienta lub model dystrybucji produktów czy usług — mówi Łukasz Kręski, Członek Zarządu BBI Seed Fund, fundatora nagrody.

– Nie szukamy kolejnych aplikacji na smartphony czy projektów typu internetowych portali społecznościowych — dodaje Andrzej Ziemiński, Członek Zarządu BBI Seed Fund, — Interesuje nas realny rynek – innowacje, które zmienią otaczający nas świat.

Zaproszenie kierowane jest do osób prowadzących mikro-, małe i średnie firmy z dowolnego sektora, które mają w sobie element innowacyjności. Do wygrania jest 5 milionów złotych, a wszyscy zainteresowani nagrodą muszą spełnić pięć podstawowych warunków:

  • posiadać element innowacyjności;
  • mieć możliwość skalowania w obszarze globalnym;
  • dysponować rynkowo udowodnionym modelem biznesowym;
  • posiadać rynkowo sprawdzony model biznesowy;
  • zaangażowane w projekt minimalne środki własne lub środki pozyskane z dotacji;
  • stwarzać możliwość szybkiego rozwoju po dokonaniu inwestycji;

Nagrodą oraz główną korzyścią dla Zwycięzcy jest inwestycja finansowa BBI Seed Fund w firmę w wysokości nawet 5 mln złotych. Jednak wsparcie finansowe to nie wszystko. Fundusz zapewni Zwycięzcy wsparcie managerskie w opracowaniu planów dalszego rozwoju firmy, w przebudowanie modelu biznesowego, w ekspansji na rynki zagraniczne.

19 września o godz. 17:30 odbędzie się webinarium on-line na stronie www.biznesna5.pb.pl „Jak wygrać 5 milionów”, na którym Partnerzy Zarządzający Funduszem BBI Seed Fund oraz Pulsu Biznesu przybliżą warunki konkursu.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem