Biznes ratuje świat. Samsung Inkubator poszukuje startupów odpowiedzialnych społecznie

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Biznes ratuje świat. Samsung Inkubator poszukuje startupów odpowiedzialnych społecznie

Udostępnij:

Masz pomysł, który chcesz przekształcić w biznes? Tworzysz startup w obszarze zrównoważonego rozwoju? A może rozwijasz projekt, który mierzy się z problemami klimatu? Jeśli tak, weź udział w jednym z dwóch programów organizowanych przez Samsung Inkubator.

Szybki start. Od koncepcji do prototypu

Inkubacja to efektywny sposób, aby od pomysłu na startup szybko przejść do jego realizacji i w efekcie opracować prototyp, który później stanie się zarabiającym biznesem. I właśnie w tym pomagają początkującym przedsiębiorcom zasoby i eksperci Samsung Inkubator. Jego organizatorzy udostępniają founderom przestrzeń do pracy, zaplecze technologiczne oraz wsparcie merytoryczne na każdym etapie rozwoju.

Ponadto uczestnicy programu mogą również brać udział w bogatej ścieżce szkoleniowej, uzyskać pomoc doświadczonych inżynierów z Samsung R&D Institute Poland, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat tworzenia globalnych produktów, a także liczyć na wsparcie w zakresie promocji i pozyskiwania inwestorów podczas Demo Day. Najlepsze projekty zaś mogą liczyć na finansowanie od firmy Samsung.

Co więcej, przedsiębiorcy zainteresowani współpracą z Samsung Inkubator mogą rozwijać swoje pomysły w dwóch obszarach. Bowiem Samsung prowadzi nabory do dwóch programów. Pierwszy z nich to innowacje #dlaPlanety, a drugi Climate Leadership.

1. Samsung Inkubator #dlaPlanety

Dla kogo? Pierwszy z programów skierowany jest do startupów, których rozwiązania odpowiadają 17. Celom Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Wspomniany plan obejmuje szereg wyzwań: zakłada między innymi likwidację ubóstwa, działania na rzecz zdrowia, dostęp do edukacji, równość płci, osiągnięcie neutralności klimatycznej, innowacje w przemyśle, pokój na świecie i sprawiedliwość społeczną.

Do kiedy trwa nabór? Rekrutacja trwa do 7 kwietnia 2021 roku.

Jak aplikować? Odwiedzając stronę Samsung Inkubator Białystok i wypełniając formularz zgłoszeniowy – link do strony dostępny jest tutaj.

Co zyskujesz biorąc udział w Samsung Inkubator #dlaPlanety? Solidną dawkę wiedzy i potężny zastrzyk gotówki, który pozwoli Ci rozwinąć projekt po zakończeniu inkubacji. A ściślej czekają na Ciebie między innymi:

 • trzy miesiące szkoleń pod okiem ekspertów firmy Samsung. W tym indywidualne konsultacje;
 • warsztaty z zakresu: design thinking, tworzenia i rozwoju modeli biznesowych, zarządzania projektami, pozyskiwania finansowania, sztuki prezentacji, mierzenia wpływu społecznego i środowiskowego;
 • współpracę z partnerami programu, którymi są Centrum UNEP/GRID-Warszawa – organizacja, realizująca w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP) oraz Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, zrzeszający największą w regionie społeczność startupową.
 • najlepsze projekty otrzymają granty na dalszy rozwój dla najlepszych projektów. Łączna pula nagród to 80 tys. złotych;
 • bony o wysokości 15 tys. dolarów z przeznaczeniem na infrastrukturę w Amazon Web Services oraz 5 tys. dolarów do wykorzystania na wsparcie techniczne;
 • udział w Demo Day, podczas którego zaprezentujesz swój projekt potencjalnym inwestorom.

2. Samsung Inkubator Climate Leadership

Dla kogo? Drugi program skierowany jest do startupów, które już posiadają zalążek rozwiązania oraz do kół naukowych i organizacji studenckich, które nie posiadają zarejestrowanej działalności gospodarczej, ale mają pomysł na biznes. W obu przypadkach uczestnicy programu powinni rozwiązywać problemy związane z klimatem. Mowa między innymi o:

 • neutralności klimatycznej,
 • edukacji klimatycznej,
 • ochronie bioróżnorodności,
 • gospodarce o obiegu zamkniętym,
 • zrównoważonym łańcuchu dostaw,
 • zmniejszaniu śladu węglowego,
 • efektywności energetycznej i surowcowej,
 • bezpieczeństwu żywnościowemu.

Do kiedy trwa nabór? Rekrutacja trwa do 14 kwietnia 2021 roku.

Jak aplikować? Odwiedzając stronę Samsung Inkubator Dla Klimatu i wypełniając formularz zgłoszeniowy – link do strony dostępny jest tutaj.

Co zyskujesz biorąc udział w Samsung Inkubator Climate Leadership? Przede wszystkim pomoc w walidacji pomysłu, opracowaniu komunikacji wizerunkowej i produktowej oraz pozyskaniu dalszego finansowania na rozwój. Ponadto:

 • weźmiesz udział w bogatej ścieżce szkoleniowej z zakresu biznesu, marketingu i neutralności klimatycznej;
 • przystąpisz do warsztatów z zakresu sustainable business model canvas, określania wpływu społecznego i środowiskowego, Lean Startup, design thinking i tworzenia biznesplanu;
 • przeszkolisz się z wystąpień publicznych;
 • zdobędziesz wiedzę dotyczącą kwestii prawnych;
 • oraz zyskasz szansę na pozyskanie finansowania (łączna pula środków to 80 tys. złotych).

Wiesz już, który program jest dla Ciebie? Nie zwlekaj i zgłoś się!

 

Artykuł powstał we współpracy z Samsung Inkubator