Biznes w Kobiecych Rękach – 60 uczestniczek wdroży swój pomysł na biznes mimo gospodarczych zawirowań

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Udostępnij:

Kryzys geopolityczny, inflacja, rosnące ceny – czy to dobry moment na otwarcie własnej firmy? Są osoby, dla których właśnie trudna sytuacja gospodarcza stała się impulsem, żeby wejść na drogę przedsiębiorczości. To uczestniczki programu Biznes w Kobiecych Rękach, który właśnie wystartował.

Program Biznes w Kobiecych Rękach prowadzony jest przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet i realizowany przy wsparciu Citi Foundation w Nowym Jorku oraz Fundacji Citi Handlowy. W dziewiątej już edycji programu ponownie 60 uczestniczek dopracuje i wdroży swój pomysł na biznes mimo gospodarczych zawirowań. Koordynatorka programu Magdalena Jeżyńska – uważa, że to słuszna decyzja:

„Wszyscy boimy się kryzysu, który nadchodzi. Odpowiedzią na niego dla wielu kobiet może być założenie własnej firmy i samodzielne decydowanie o swojej zawodowej przyszłości. Poprzednie lata – pandemia czy początek wojny w Ukrainie również przynosiły zwątpienie i pytania – czy to na pewno dobry moment na własny biznes. Przykłady firm, które powstały w ostatnich latach w ramach programu Biznes w Kobiecych Rękach, pokazują, że tak właśnie jest. Udział w programie, a później tworzenie własnej firmy, dają poczucie niezależności, wiary w siebie, ale też wsparcie innych kobiet. Działalność to także większa elastyczność czasowa i bezpośredni wpływ na wysokość swoich zarobków.”

Grzegorz Wolff, z-ca dyrektora Urzędu m.st. Warszawy podkreśla, że Biznes w Kobiecych Rękach to program, który pomoże w rozwoju osobistym i zawodowym nie tylko samym uczestniczkom. „Biznes w Kobiecych Rękach to nie tylko szansa dla kobiet, które szukają swojej drogi życiowej, ale też nowe możliwości dla całego rynku i to nie tylko na szczeblu lokalnym. Każda nowa firma to także nowe miejsca pracy, nowe współprace, nowe kontrakty.”

Barbara Sobala, Wiceprezes zarządu Citi Handlowy zauważa, że to wszystko jest możliwe dzięki temu, jak bardzo kompleksowy jest Program. „Biznes w Kobiecych Rękach to jedna z „pereł” w naszym portfolio programów społecznych. Program wyjątkowej energii, która łączy doświadczone kobiety biznesu z tymi, które stoją na początku drogi do stworzenia własnej firmy. Dziesiątki warsztatów, setki godzin w ramach relacji mentoringowych, ale przede wszystkim sieć wsparcia, jaką tworzą uczestniczki programu, jego absolwentki oraz mentorki – wszystko to pomaga kobietom w realizacji ich marzeń o własnym biznesie.”

3 wartości, jakie pomaga realizować kobiecy biznes:

1.      Niezależność

Anna Sobieraj, która w ramach programu chce otworzyć firmę wspierającą rozwój małych i średnich przedsiębiorstw podkreśla:

„Właśnie dlatego, że czasy są niepewne. Potrzebuję sama decydować o tym, ile zarabiam, za jaką stawkę godzinową pracuję, tak by nie pracować więcej, tylko efektywniej finansowo”

Anna jako świeżo upieczona mama chce pracować bardziej elastycznie. „Istotną kwestią jest dla mnie ilość godzin, jakie spędzam w pracy. Rozpoczęcie własnej działalności daje mi możliwość decydowania o sobie, a to jest teraz dla mnie najważniejsze” – podkreśla Anna.

2.      Rozwój

Katarzyna Nadia Walczak, która także zdecydowała się zostać przedsiębiorczynią, ma nadzieję, że udział w programie pomoże jej stworzyć „Ukojenie” – miejsce spotkań i warsztatów w Dolinie Baryczy.

„Zdecydowałam się na założenie firmy w niepewnych czasach, bo chcę rozwijać siebie – przyznaje Nadia i dodaje – „Program Biznes w Kobiecych Rękach pomoże mi zweryfikować plany i wytyczyć optymalną ścieżkę rozwoju. W swoim biznesie stawiam na moją moc przyciągania dobrych ludzi, bo to dla nich chcę budować Ukojenie i bez nich się to nie uda”.

W trakcie trwania programu Biznes w Kobiecych Rękach uczestniczki skorzystają z warsztatów z ekspertami z różnych dziedzin – strategii biznesowej, autoprezentacji, marketingu, e-commerce, finansów i księgowości. Program kompleksowo przygotowuje uczestniczki do prowadzenia własnej działalności z sukcesem.

3.      Siostrzeństwo

Stasia Serwińska – absolwentka Biznesu w Kobiecych Rękach i założycielka Akademii REiS nie ukrywa, że siłą programu jest kobieca energia:

„Program pokazał mi kolejny raz w życiu, jak ważne jest wsparcie innych w drodze do celu. Jak pięknie mogą wspierać się kobiety. Wiedza i profesjonalizm to jedno, ale wspaniałe relacje, emocje to ogromny potencjał tego projektu. Dostałam nie tylko wiedzę jak prowadzić firmę, co jest ważne i na czym się skoncentrować, ale przede wszystkim doświadczyłam ogromnego wsparcia innych kobiet”.

Podczas programu Biznes w Kobiecych Rękach każda z uczestniczek ma możliwość współpracy z mentorką, która dzieli się swoim biznesowym doświadczeniem. Obawy związane z rozwijaniem firmy w trudnych czasach są naturalne. Dlatego szczególnie ważne stają się życzliwe, pełne empatii spotkania z mentorkami oraz wsparcie, jakiego udzielają sobie wzajemnie uczestniczki.

– Szczególnie w czasach kryzysu trzeba się wspierać i to dobry moment, aby wykorzystać siłę kobiecych rozmów. Tym bardziej że możliwość skorzystania z doświadczenia i perspektywy przedsiębiorczyni, która od lat rozwija swój biznes i zmierzyła się z niejednym wyzwaniem czy kryzysem jest nieocenione – podsumowuje Danuta Rolinger-Bednarska, właścicielka butikowej agencji Rolinger PR i mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Obecna edycja programu potrwa do czerwca.

Więcej informacji na stronie.

 

Może zainteresuje Cię również:

„Siła kobiet” – Well.hr analizuje praktyki firm i podpowiada, jak zadbać o rozwój i wellbeing kobiet w organizacji

68% Polek bez własnej działalności chce założyć firmę, a co 4. rozwijać ją globalnie

Kobiecy biznes na Bliskim Wschodzie? Wchodź w to! – Wioleta Golawska, Poland&Emirates