BlaBlaCar wjeżdża do Indii

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

BlaBlaCar, największa na świecie społeczność użytkowników wspólnych przejazdów na długich dystansach, debiutuje w Indiach. Od dziś dostępna jest darmowa aplikacja BlaBlaCar dla systemów iOS i Android umożliwiająca wspólne podróżowanie pomiędzy miastami.

Dzięki młodemu społeczeństwu, dużym odległościom między miastami i wysokiej liczbie użytkowników internetu, Indie mają ogromny potencjał dla rozwoju wspólnych przejazdów. Usługi transportowe w stosunku do dochodów w tym kraju są drogie, a duży popyt na transport i niewystraczająca infrastruktura powodują, że bilety autobusowe i kolejowe często muszą być rezerwowane z bardzo dużym wyprzedzeniem. BlaBlaCar stanie się więc wygodną alternatywą dla osób poszukujących przejazdów między miastami, zwłaszcza gdy poszukują transportu na ostatnią chwilę.

BlaBlaCar to społeczność, która skutecznie wykorzystuje często marnowany potencjał wolnych miejsc w samochodach. Łączy kierowców posiadających wolne miejsca w samochodzie z osobami podróżującymi w tym samym kierunku. Cena, którą płaci pasażer, ogranicza się do zwrotu części kosztów podróży i  niezależnie od liczby pasażerów nie pozwala kierowcy osiągać zysku. BlaBlaCar stawia na społeczną interakcję i nawiązywanie znajomości podczas wspólnej podróży kilku umawiających się osób. To odróżnia BlaBlaCar od innych popularnych aplikacji transportowych, za pośrednictwem których świadczone są usługi przewozowe, realizowane na żądanie klienta.

Kierowcy w Indiach są chętni do cięcia wysokich kosztów podróży na dłuższych dystansach i dzielenia się wydatkami. Pasażerowie natomiast nie mieli do tej pory możliwości zaaranżowania komfortowej podróży na ostatnią chwilę – tłumaczy Nicolas Brusson współzałożyciel i dyrektor operacyjny BlaBlaCar. – Między innymi dlatego widzimy w Indiach duże pole dla rozwoju ride-sharingu. BlaBlaCar może spowodować tam prawdziwą rewolucję w podróżowaniu między miastami, znacznie większą niż do tej pory obserwowaliśmy w Europie – wyjaśnia Brusson.  

Indie to prawdziwy kamień milowy w rozwoju BlaBlaCar. Naszym celem jest obecność wspólnych przejazdów w każdym kraju, w którym dzięki udostępnianiu wolnych miejsc w samochodach można jeszcze zoptymalizować transport naziemny. Po uruchomieniu w zeszłym roku naszej usługi w Rosji i Turcji, BlaBlaCar rozpoczyna 2015 rok wejściem do Azji – dodaje Frédéric Mazzella, założyciel i prezes BlaBlaCar. 

Znaczenie ekonomii współdzielenia rośnie na całym świecie, a BlaBlaCar ma duże doświadczenie w uruchamianiu usług w nowych krajach i szybko buduje w nich opartą na wzajemnym zaufaniu społeczność – mówi Raghav Gupta, zarządzający BlaBlaCar w Indiach. – Chcemy dać mieszkańcom Indii i osobom podróżującym po tym kraju możliwość dzielenia się kosztami przejazdu i komfortowego podróżowania między miastami takimi jak np. New Delhi i Jaipur. Jednocześnie wypełnione dzięki BlaBlaCar samochody będą przyczyniały się do zmniejszania korków, które są dużym problemem w naszym kraju – dodaje Gupta.

BlaBlaCar otwiera właśnie swoje dziewiąte lokalne biuro w New Delhi. Indie są drugim – po Turcji – krajem, na który serwis rozszerza działalność, po pozyskaniu przez spółkę 100 milionów dolarów w lipcu 2014. Kwota ta ma służyć finansowaniu międzynarodowej ekspansji BlaBlaCar. Marka jest już  aktywna w 14 krajach i ekspansją do Indii umacnia swoją pozycję największej społeczności wspólnych przejazdów na świecie. BlaBlaCar jest obecny w krajach Beneluksu, Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Portugalii, Rosji, Hiszpanii, Turcji, Ukrainie i Wielkiej Brytanii. Każdego miesiąca dzięki BlaBlaCar podróżuje wspólnie ponad 2 miliony osób.