Black Pearls VC

black pearls vc
Udostępnij:
Fundusze

Black Pearls VC jest firmą venture capital zarządzającą funduszami typu seed oraz post-seed. Koncentrujemy się na wspieraniu innowacji poprawiających jakość ludzkiego życia (Life Quality Technologies). Nasz doświadczony i interdyscyplinarny Zespół pomaga najlepszym przedsiębiorcom w Polsce i Regionie Morza Bałtyckiego w rozwijaniu projektów ICT, deep tech i enterprise software oraz budowaniu firm o globalnym zasięgu. Jako jedyni w Polsce, bierzemy udział w Kauffman Fellows - elitarnym programie edukacyjnym dla menedżerów VC działających w globalnej perspektywie.

Funkcjonujemy w oparciu o standardy branżowe - od 2016 roku Black Pearls VC jest członkiem organizacji Invest Europe.

Na jakim etapie musi być projekt: Inwestujemy na etapie pre-seed oraz seed.

Kwota inwestycji: 100 tys € - 1 mln €

Jakie branże: Life Quality Technologies (Technologie Poprawiające Jakość Życia), szczególnie w obszarach: ITS, deep tech, digital healthcare i med-tech, enterprise software)

Przykłady inwestycji: do tej pory, w ramach 3 funduszy, Black Pearls VC wyinkubował i zainwestował w 34 spółki na bardzo wczesnym (pre-seed) i wczesnym (seed) etapie rozwoju.

1. Piktorex  – spółka pracuje nad rozwiązaniem problemu nieprawidłowego dawkowania leków (tzw. problem compliance), który jest przyczyną wielu powikłań i powoduje wzrost kosztów leczenia pacjentów. Celem projektu Piktorex jest wprowadzenie do użytku lekolepek – informacji graficznych umieszczanych na lekach w celu uproszczenia i zwiększenia skuteczności komunikacji dotyczącej najważniejszych zasad ich stosowania.

2. Parkanizer – rozwiązanie do inteligentnego zarządzania miejscami na parkingach w aglomeracjach miejskich oraz obiektach użyteczności publicznej. Zadaniem systemu jest ułatwienie w poszukiwaniu miejsc parkingowych, oszczędność czasu, ograniczenie kosztów infrastruktury, jak również zwiększenie przepustowości i rentowności parkingów. Uniwersalność Parkanizera pozwala na wykorzystanie rozwiązania w obszarach „smart cities” co wydatnie przyczyni się do usprawnień w ruchu miejskim oraz zmniejszeniu zanieczyszczeń środowiska w centrach miast.

3. Voicelab.AI – spółka tworzy system biometrii aktywnej na bazie głosu dla potrzeb weryfikacji oraz identyfikacji klientów w systemach call center oraz aplikacjach mobilnych i urządzeniach przenośnych.. Technologia adresowana jest m.in. do sektora bankowego i finansowego, ma także potencjał do wykorzystania w produktach B2C. Rozwiązanie również jest komercjalizowane w polskim systemie wymiaru sprawiedliwości, gdzie rozwiązanie ma zadanie odczyt biometrii i weryfikację poprawności danych.

4. Quantum Lab – spółka stworzyła pionierskie w skali światowej narzędzie analizy behawioralnej klientów sieci sprzedaży lub odbiorców reklam w celu zbadania ich emocji związanych z przekazem marketingowym lub poziomem obsługi klienta. Projekt opiera się na stworzonych algorytmach z dziedziny widzenia komputerowego, sztucznej inteligencji oraz psychologii, które umożliwiają m.in. analizę obrazu twarzy pod względem występujących zmian mimicznych...

5. Brick Biometry – spółka stworzyła „BRicK – Biometric Registration Kit”, modułowe urządzenie komputerowe z zaawansowanymi systemami biometrycznymi do prowadzenia lokalnej rejestracji ludności i wydawania dokumentów tożsamości.

Adres:

Olivia Business Centre
Olivia Gate, entr. A, 1st floor
Al. Grunwaldzka 472
80-309 Gdańsk

www: www.blackpearls.vc

E-mail: [email protected]

tel. +48 533 643 209 fax: +48 58 746 38 86