Black Swan Fund inwestuje w ekskluzywne buty. Wchodzi tym samym na rynek fashion

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Inwestorzy indywidualni Klubu Black Swan Fund inwestują w modową markę premium Vanda Novak, która tworzy ekskluzywne buty ślubne i wieczorowe. Jej produkty mają być sprzedawane głównie zagranicą, ale trafią też na półki sklepowe w Polsce.

fot. pexels.com

Smart money 

– Black Swan Fund do tej pory stronił od branży fashion. Jednak wizja biznesu oraz unikalna wiedza, doświadczenie i ekspertyza founderek przekonały nas, że to projekt, w który warto się zaangażować – mówi Kinga Nowakowska, prezes Black Swan Fund. Obie strony transakcji nie zdradzają jej warunków, więc nie wiemy ile środków fundusz zainwestował w spółkę VANDA NOVAK. Jego przedstawiciele tłumaczą, że poza wsparciem finansowym, zaoferują firmie pomoc merytoryczną.

Dodają, że „VANDA NOVAK to współczesna interpretacja słowiańskiej tradycji haftu i rękodzieła. Połączenie misternej koronki, mereżki, wycięć i ażurów tworzy perfekcyjną równowagę pomiędzy nowoczesnym wzornictwem a nienagannym rzemiosłem. VANDA NOVAK to połączenie romantycznej tęsknoty za zmysłową kobiecością̨ w bardzo współczesnej interpretacji projektów Dominiki Nowak”. 

Marka zadebiutuje w Polsce w kwietniu.

Poprzednie inwestycje

Kilka miesięcy wcześniej Sieć Przedsiębiorczych Kobiet Black Swan Fund zainwestowała w producenta zabawek edukacyjnych dla dzieci WeGirls. Przedstawiciele obu podmiotów poznali się w styczniu 2017 roku podczas jednej z prezentacji, którą prowadził startup. Funduszowi spodobał się sposób w jaki projekt był skalowany i że jego autorki zamierzają dokonać akwizycji na rynku w Stanach.

Przy tej okazji Black Swan Fund wyjaśnił, że inwestycja w WeGirls jest już ich czwartą inwestycją, ale nie ostatnią. – Planujemy kolejne sesje, podczas których nie tylko zaprezentujemy innowacyjne i obiecujące biznesy kobiece, ale także będziemy dzielić się wiedzą i zachęcać do inwestowania kobiety przedsiębiorcze. Cieszy nas to, że coraz więcej kobiet wierzy w siebie i wkracza do świata do tej pory będącego domeną mężczyzn – mówiła Managing Director Klubu Black Swan Fund Inga Kasak.  

Sześć transakcji

Przypomnijmy, że fundusz powstał w maju 2015 roku i do tej pory zaangażował się w rozwój między innymi InviPay i PelviFly, a inwestycja w VANDA NOVAK jest szóstą jaką zrealizował. – Fundacja oferuje kompleksowe wsparcie dla kobiet, które „przedsię-biorą”, czyli kierują własnym losem i decydują się na inicjowanie własnych działań – tłumaczą przedstawicielki Sieć Przedsiębiorczych Kobiet Black Swan Fund.