BLIK dołączył do systemu SWIFT. Wyjdzie poza Polskę

Dodane: 13.05.2022

Mam Startup

Udostępnij:

BLIK został uczestnikiem systemu SWIFT. Dzięki temu mobilny system płatności nadzorowany przez Polski Standard Płatności wkrótce ma być dostępny poza Polską.

Przedstawiciele Polskiego Standardu Płatności (operator popularnego Blika) powiedzieli redakcji Cashless.pl, że w kwietniu przeszli przez procedurę włączenia Blika do systemu SWIFT i w efekcie Blik już działa w jego ramach. Dzięki temu Blik będzie mógł rozliczać płatności w obcych walutach – na razie mowa jest wyłącznie o euro.

Globalne aspiracje BLIKA

Krok ten umożliwi operatorowi Blika wejście z mobilnym systemem płatności na arenę międzynarodową i zdobycie klientów poza Polską. Taki zresztą był plan, o czym w 2020 roku świadczyło dołączenie Polskiego Standardu Płatności do europejskiej organizacji zrzeszającej systemy płatności mobilnych European Mobile Payment Systems Association. W tym samym czasie Blik nawiązał współpracę z chińskim gigantem serwisem AliExpress.

– Nasza strategia rozwoju zakłada, że BLIK jest dostępny jako metoda płatności dla swoich użytkowników wszędzie tam, gdzie robią zakupy – dotyczy to polskich serwisów oraz międzynarodowych sklepów internetowych. AliExpress to dla nas ważny partner, wierzymy, że użytkownicy BLIKA będą zadowoleni z możliwości płacenia nim bezpośrednio na stronie międzynarodowej platformy zakupowej AliExpress – mówił przy tej okazji Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności.

Dołączenie do systemu SWIFT przyspieszy realizację globalnych aspiracji Blika.