BLIK i Mastercard umożliwią płatności zbliżeniowe w Polsce i za granicą

Dodane: 16.10.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

BLIK oraz Mastercard podjęli współpracę, w ramach której zamierzają umożliwić płatności zbliżeniowe w Polsce oraz za granicą. Już niebawem w systemie BLIK pojawi się nowa opcja – płatności zbliżeniowe. Dzięki współpracy z Mastercard będzie można korzystać z niej na całym świecie.
BLIK, którego operatorem jest Polski Standard Płatności, udostępni możliwość płatności zbliżeniowej we wszystkich terminalach POS. Firma będzie realizować tę usługę za pośrednictwem narzędzia Mastercard Digital Enablement Service (MDES). Natomiast płatności będą realizowane oraz inicjowane bezpośrednio w aplikacji mobilnej odpowiedniego banku, który umożliwia taką płatność.

Mastercard Polska na swoim oficjalnym profilu na Twitterze poinformowała swoich klientów o nwiązaniu umowy z BLIKIEM. Jednak dokładne informacje na temat nowej opcji płatniczej nie są jeszcze znane, maja pojawić się już niebawem. To co wiadomo, to że firmy planują uruchomienie płatności zbliżeniowych w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

– Współpraca z Mastercard umożliwi nam znaczne przyśpieszenie dalszego rozwoju i przyniesie wiele korzyści wszystkim klientom banków, którzy dziś tak chętnie płacą BLIKIEM. System płatności mobilnych BLIK powstał dzięki porozumieniu i współpracy największych banków. Teraz, dzięki współpracy z silnym, globalnym partnerem rozpoczyna nowy etap rozwoju – podkreśla w rozmowie z wirtualnemedia.pl Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności.

– Wierzymy, że cyfrowa przyszłość będzie oferować konsumentom nowe sposoby płacenia za codzienne zakupy, z niespotykanym dotąd poziomem wygody, szybkości i bezpieczeństwa. Kluczem do wdrażania innowacyjnych rozwiązań jest współpraca, dlatego Mastercard wchodzi w różne partnerstwa z podmiotami dysponującymi unikalną technologią. Dzięki temu możemy być częścią i ważnym elementem rewolucji . Nasza umowa z Polskim Standardem Płatności jest wspaniałym przykładem takiej współpracy – komentuje Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny Mastercard Europe na Polskę, Czechy i Słowację.

BLIK się rozwija

W maju tego roku informowaliśmy, że Polski Standard Płatności i firma DXC Technology wdrożą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich technologię wykorzystywaną przez polski system płatności mobilnych BLIK. Miało to być pierwsze wyjście za granicę polskiego rozwiązania.

Rozwiązanie będzie udostępnione klientom jako część aplikacji bankowości mobilnej istniejących banków lub dedykowanej aplikacji. Sam proces płatniczy będzie definiowany identycznie jak w BLIKU w Polsce, jako transfer wartości pieniężnej pomiędzy stronami bez użycia instrumentu karty płatniczej.

DTC Technology informowała również, że jako partner Polskiego Standardu Płatności i firma globalna, stworzyła długookresowy plan eksportu polskiej technologii. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich wystartowała w otwartym przetargu. Tak więc wygląda na to, że możemy się spodziewać w najbliższym czasie kolejnych informacji o sukcesach polskiego BLIKU.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem