BLIK uruchomił możliwość płacenia w App Store

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

BLIK uruchomił możliwość płacenia w App Store

Udostępnij:

BLIK poinformował swoich klientów, że mogą oni dokonywać zakupów również w App Store. Od teraz użytkownicy Apple mogą doładowywać swoje konta Apple ID za pośrednictwem tej metody płatności.
Użytkownicy urządzeń Apple będą mogli teraz kupować za pośrednictwem BLIKa aplikacje, gry, muzykę, filmy czy programy telewizyjne.Dodatkowo będą oni mogli tą metodą opłacać iCloud. BLIK o nowej funkcjonalności poinformował wczoraj w swoich kanałach social media. 

BLIK na wzroście

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do zmiany naszych codziennych zachowań. Jak wiadomo branża e-commerce bardzo mocno się rozwinęła w ostatnim czasie, bo coraz częściej kupujemy przez internet. Jednocześnie chętniej sięgamy po możliwości płacenia bezgotówkowego. System płatności mobilnych BLIK również na tym skorzystał.

W sierpniu informowaliśmy o tym, że BLIK podsumował pierwsze półrocze 2020 roku.  Jak się okazało początek roku był dla fintechu rekordowy. W pierwszym kwartale firma odnotowała 175,8 mln transakcji. Natomiast w drugim blisko 100 milionów transakcji. Jest to wynik lepszy niż za cały 2018 rok. 

Wydajemy więcej?

W drugim kwartale 2020 roku użytkownicy BLIKA wykonywali 1070 transakcji dziennie, co daje 7,5 transakcji na sekundę. Wzrosła również średnia kwota przekazywana BLIKIEM. Z ostatnich danych wynika, że utrzymuje się ona na poziomie 135 złotych. Jest to 15 złotych więcej niż w pierwszym kwartale tego roku. 

W rekordowy dzień transakcyjny w drugim kwartale tego roku odnotowano powyżej 100 300 transakcji. Łączna wartość wszystkich przelewów wykonanych BLIKIEM w drugim kwartale to 13,17 mld złotych (wzrost o 28 proc. w stosunku do pierwszego kwartału). 

Coraz więcej miejsc, gdzie zapłacisz BLIKiem

BLIK w odpowiedzi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i zalecany dystans społeczny zaczął dodawać nowe obszary, w których jego użytkownicy mogą płacić bezgotówkowo. I tak w maju BLIK rozpoczął współpracę z firmą kurierską GLS oraz z PKO Bankiem Polskim, który umożliwił płatności BLIKiem w swoim kantorze internetowym. 

Uruchomienie możliwości płacenia BLIKiem dla użytkowników Apple to kolejny krok. Pandemia koronawirusa odmieniła naszą rzeczywistość na dobre. Mobilne i bezgotówkowe metody płatności stały się czymś naturalnym. Aby utrzymać wzrost BLIK musi być dostępny w jak największym obszarze i jak widać właśnie do tego dąży. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem