BLIKIEM wspierasz bardziej. Nowy partner platformy Wspieram.to

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Ruszyła wspólna akcja BLIKA oraz serwisu Wspieram.to, czyli popularnego serwisu crowdfundingowego. Za opłacone BLIKIEM dofinansowanie projektu na portalu Wspieram.to za minimum 10 zł., BLIK dołoży kolejne 10 zł.

Wspieram.to jest serwisem, za pośrednictwem którego można dofinansowywać projekty osób kreatywnych – pisarzy, twórców filmów, gier komputerowych i planszowych, fotografów, podróżników. Działa na zasadach coraz popularniejszego w Polsce crowdfundingu. Pomoc społeczności internautów umożliwia wielu osobom zebranie pieniędzy na realizację ich projektów. Do końca czerwca wsparcie to będzie jeszcze większe dzięki zaangażowaniu Polskiego Standardu Płatności, czyli operatora systemu płatności mobilnych BILK.

– To nieco inna akcja niż większość naszych dotychczasowych promocji. Użytkownik BLIKA nie otrzyma tym razem korzyści dla siebie, tylko pomoże innym, którzy potrzebują pieniędzy na realizację swoich projektów kreatywnych. W ten sposób chcemy nie tylko upowszechniać nowoczesne i wygodne płatności BLIK, ale także ideę crowdfuningu – mówi Anna Nowacka, Dyrektor Marketingu Polskiego Standardu Płatności.

Decydując się na dofinansowanie dowolnego projektu zamieszczonego na serwisie Wspieram.to, wystarczy przekazać minimum 10 zł używając BLIKA. Dzięki temu na konto tego projektu wpłynie dodatkowe 10 zł od BLIKA. W ten sposób dofinansowane zostanie łącznie 6 100 pojedynczych transakcji zrealizowanych do końca czerwca.

Jak wesprzeć projekt w ramach akcji „BLIKIEM wspierasz bardziej”? Wystarczy na stronie Wspieram.to wybrać odpowiednią inicjatywę, zdecydować o kwocie, jaką chcemy przeznaczyć na pomoc , a następnie jako metodę płatności wybrać BILK. Wówczas wystarczy przepisać z aplikacji mobilnej banku sześciocyfrowy kod BLIK, zatwierdzić płatność na stronie i potwierdzić ją pinem w swoim smartfonie – w aplikacji bankowości mobilnej. Dodatkowo na portalu Wspieram.to działa metoda „jednego kliknięcia” – czyli możliwość płacenia bez konieczności wpisywania sześciocyfrowego kodu, a jedynie przez potwierdzenie transakcji w aplikacji mobilnej banku. Skorzystanie z metody „jednego kliknięcia” wymaga przy pierwszej transakcji zapamiętania serwisu Wspieram.to. Kolejne transakcje nie będą już wymagały podawania kodu.

– Dzięki pomocy społeczności internautów udało się już zrealizować bardzo wiele ciekawych projektów i inicjatyw, które być może nigdy nie udałyby się z uwagi na brak finansowania. Teraz szanse na powstanie wielu kreatywnych pomysłów rosną, dzięki zaangażowaniu BLIKA. Przy okazji Wspieram.to przyczynia się do popularyzacji tego nowoczesnego i prostego sposobu płacenia w internecie – mówi Marcin Galicki, założyciel polskiej platformy finansowania społecznościowego Wspieram.to.

Wspieram.to jest platformą wspierania osób kreatywnych. Miejscem, gdzie można zaprezentować swoje pomysły, które dotąd nie mogły być wcielone w życie ze względu na brak pieniędzy. Portal udostępnia twórcom nie tylko przestrzeń do zaprezentowania swych idei, ale i narzędzia ułatwiające ich promocję w mediach społecznościowych. Każdy projekt po uprzedniej weryfikacji zostaje umieszczony na platformie wraz z licznikiem napływającego finansowego wsparcia.