BLIKIEM zapłacisz zbliżeniowo. Na razie tę opcję udostępnił jeden bank

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

BLIKIEM zapłacisz zbliżeniowo. Na razie tę opcję udostępnił jeden bank

Udostępnij:

Do tej pory, żeby zapłacić BLIKIEM w sklepie stacjonarnym trzeba było podać kod. Niebawem wystarczy przyłożyć telefon do terminala. Taką opcję właśnie wprowadza Bank Millennium. Potem udostępnią ją inne banki.

– Blik zbliżeniowy umożliwia płacenie za zakupy analogicznie jak kartami płatniczymi. Pierwszą, historyczną płatność w systemie produkcyjnym tą metodą udało się przeprowadzić naszemu zespołowi projektowemu, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Było to doskonałe zwieńczenie wielomiesięcznych prac nad tym przełomowym na skalę międzynarodową projektem, w który zaangażowanych było wiele instytucji płatniczych – mówi Adam Mańka, dyrektor departamentu rozwoju aplikacji w Banku Millennium.
Aby zacząć korzystać z płatności zbliżeniowych BLIK w Banku Millennium wystarczy aktywacja tej usługi w aplikacji bankowej. Podczas niej należy podać źródło płatności – rachunek bieżący, a wkrótce również konto karty kredytowej. Nie wymaga ona podpinania karty płatniczej.
Natomiast podczas samej płatności nie trzeba logować się do aplikacji. Nie jest też konieczne nawet połączenia z internetem czy siecią komórkową. Usługa jest dostępna dla urządzeń wyposażonych w platformę operacyjną Android i funkcję NFC (Near Field Communication).

BLIKIEM zapłacisz na Allegro

Kilka dni wcześniej informowaliśmy o innej integracji BLIKA. Mianowicie użytkownicy aplikacji IKO – należącej do PKO Banku Polskiego – będą mogli zapłacić BLIKIEM na Allegro bez konieczności podawania kodu czy zatwierdzania transakcji w aplikacji mobilnej banku. Wystarczy, że potwierdzą płatność na Allegro.
Wcześniej muszą tylko aktywować tę opcję w IKO. Następnie zalogować się do swojego konta na Allegro i zacząć płacić z BLIKIEM. Po realizacji płatności na Allegro użytkownik zawsze otrzyma potwierdzenie jej wykonania (tzw. powiadomienie push) z aplikacji mobilnej IKO na swoim smartfonie.