Blinkee.city wyrusza na podbój europejskich miast. Zabiera ze sobą płatności Straal

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Blinkee.city po sukcesie w polskich miastach udostępnił skutery na Węgrzech, w Chorwacji oraz Hiszpanii. Będą one wyposażone w narzędzia płatnicze Straal, dzięki którym użytkownicy mogą płacić kartami wszystkich wiodących organizacji.

fot. unsplash.com

Blinkee.city to pierwsza w Polsce siec współdzielonych skuterów elektrycznych, korzysta z nich ponad 100 tysięcy użytkowników. Są one dostępne w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Kołobrzegu, Giżycku, Lublinie, Białymstoku, Rzeszowie i powiecie Ostrowskim. Na skuterach z logo Blinkee niebawem będzie można poruszać się także między innymi po Budapeszcie.

Firma zdecydowała, że użytkownicy skuterów będą mogli płacić za przejazdy za pomocą kart płatniczych, a niebawem również wybranymi lokalnymi metodami płatności. Umożliwi im to Straal, dostawca innowacyjnych rozwiązań płatniczych dla biznesu. W ramach kontraktu Straal dostarczy Blinkee.city swoją bramkę płatniczą nowej generacji, a także zestaw narządzi wspomagających rozwój biznesu: panel analityczno-managerski Straal Kompas i dedykowane algorytmy optymalizacyjne.

– Mobilność jako usługa oraz ekonomia subskrypcji to obecnie kluczowe nurty w gospodarce cyfrowej. Nie tylko przyglądamy się im z zainteresowaniem, ale chcemy je realnie kształtować. Dlatego też niezmiernie cieszy nas zaufanie, jakim obdarzył nas zespół Blinkee.city – powiedziała Agnieszka Kamola, CCO, Straal.     

Integracja ze Straal sprawiła, że wchodząc na nowe rynki Blinkee.city nie musi szukać lokalnych dostawców usług płatniczych. Ułatwi to ekspansję na takie rynki, jak Węgry, Chorwacja, Hiszpania, Grecja i Szwecja. Skorzystają na tym wszyscy użytkownicy Skuterów Blinkee. Będą mogli zarejestrować się jednorazowo w systemie, zapisać kartę płatniczą i korzystać z przejazdów w dowolnej lokalizacji.

– Od ponad roku odważnie rozwijamy nasz projekt i nieustannie poszerzamy ofertę. Lokalny sukces rozbudził w nas apetyt na globalne rynki. Do tego zadania potrzebowaliśmy partnera, na którym można polegać na całym świecie – wszędzie tam, gdzie zawitają nasze pojazdy – powiedział Marcin Maliszewski, współzałożyciel Blinkee.city.