Blockchain – dynamiczny rozwój w kolejnych sektorach

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Blockchain – dynamiczny rozwój w kolejnych sektorach

Udostępnij:

4 września, London Stock Exchange Group, ogłosiła, że planuje uruchomienie nowego rynku zajmującego się rynkami cyfrowymi – chce jako pierwsza duża giełda zaoferować szeroki handel tradycyjnymi aktywami finansowymi w technologii blockchain.

Wydarzenia ostatniego miesiąca pokazują, że na rynku mamy coraz więcej projektów opartych o technologię blockchain poza kojarzonym z nią głównie do tej pory sektorem kryptowalut. Nowe zastosowania, inicjatorzy przedsięwzięć oraz ich planowana skala pokazują, że blockchain będzie dynamicznie rozwijał się w kolejnych sektorach, przede wszystkim w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa danych.

Punkt zwrotny

Jak poinformowała LSEG po ok 12-miesięcznej weryfikacji potencjału systemu obrotu opartego na blockchainie osiągnęła „punkt zwrotny” i będzie kontynuować projekt, którego celem jest wykorzystanie technologii leżącej u podstaw popularnych tokenów, takich jak bitcoin, w celu poprawy efektywności kupowania, sprzedawania i przechowywania tradycyjnych aktywów.

Narodowy system tożsamości cyfrowej

Trzy tygodnie później, 25 września, rząd Brazylii wydał dekret, którego celem jest wdrożenie narodowego systemu tożsamości cyfrowej (214 milionów ludzi), poprzez zintegrowanie systemu dowodów osobistych z technologią blockchain. Cały kraj powinien mieć możliwość wydawania dokumentów tożsamości w technologii blockchain do 6 listopada, a pierwszymi stanami, które będą wydawać dokumenty identyfikacyjne w łańcuchu za pośrednictwem prywatnego blockchainu opracowanego przez Serpro, brazylijską krajową usługę przetwarzania danych, będą Rio de Janeiro, Goiás i Paraná.

Technologia blockchain w zarządzaniu rynkiem nieruchomości

Z kolei 1 października Izraelski Urząd Ziemski (Israel Land Authority) ogłosił przetarg na projekty wykorzystujące technologię blockchain w zarządzaniu tamtejszym rynkiem nieruchomości. Przykładowe zastosowania obejmują m.in. prowadzenie rejestru praw własnościowych do posesji, zarządzanie procesem udzielania zezwoleń i licencji budowlanych czy usprawnienie transakcji obejmujących nieruchomości.

 Zobacz także:

Blockchain usprawnia obsługę klientów ERGO Hestii dzięki partnerstwu z BIK i Billonem
Branża tokenizacji jest już warta ponad 5 miliardów zł