Blockchain za sprawą FedEx wkrótce zapuka do naszych domów

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Dyrektor generalny korporacji, Fred Smith, ogłosił, że w najbliższej przyszłości firma zacznie używać technologii blockchain do śledzenia dużych i kosztownych przesyłek w najbliższej przyszłości. W trakcie konferencji Consensus 2018 powiedział on, że niebawem każdy zetknie się z nowymi technologiami

Czy konkurencja również wdroży blockchaina? | fot. unsplash.com

Inwestowanie w nową, rozwijającą się technologię może zapewnić dobrą długoterminową strategię. Nie wiadomo kiedy będą widoczne zmiany w usługach FedEx. Zauważono już kilka sposobów, na które firma mogłaby skorzystać z blockchaina.

Na przykład: Śledząc przesyłki FedEx może natychmiast rozstrzygać wszelkie spory dotyczące opóźnień, błędów i innych problemów, które mogą się zdarzyć po drodze. Dzieje się tak dlatego, że zapisy w blockchainie, która jest udostępniane przez wszystkich w sieci, nie mogą zostać zmienione przez żadnego użytkownika, a informacje na ich temat są automatycznie udostępniane wszystkim.

Niestety, nadal istnieje jeden problem z tą technologią i jest nim czynnik ludzki. Chociaż nikt nie może zmienić informacji w księdze głównej, ktoś mógłby teoretycznie wprowadzić fałszywe informacje do blockchaina, które są następnie dystrybuowana do wszystkich osób. Niezmienny zapis nie sprawia, że jest on prawdziwy.

Smith twierdzi, że niezależnie od takich przypadków, korzystanie z technologii blockchain obniży koszty i pomoże organizacji działać sprawnie. Firma natomiast będzie wykorzystywać najnowsze i najbardziej aktualne technologie. Według Bloomberga, FedEx inwestuje także w drony i nowe urządzenia śledzące. Czy to wystarczy aby prześcignąć konkurencję?

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem