BNP Paribas Faktoring rusza z cyklem webinariów dla przedsiębiorców. Pierwsze dotyczy rewolucji w deklaracjach VAT

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

BNP Paribas Faktoring rusza z cyklem webinariów dla przedsiębiorców. Pierwsze dotyczy rewolucji w deklaracjach VAT

Udostępnij:

Jesienna edycja Biznesuj Bezpiecznie, cyklu webinariów BNP Paribas Faktoring, rusza 1 października o godz. 11:00. Warsztaty są przeznaczone dla właścicieli firm i pracowników działów księgowości. Odbywają się online i są bezpłatne. Pierwsze webinarium – Jak przygotować się na raportowanie w nowej strukturze JPK_VAT_V7M? – będzie poświęcone zmianom w deklaracjach VAT.

Data pierwszego webinarium jest nieprzypadkowa – właśnie 1 października wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące deklaracji VAT, mówi Paweł Kacprzak, członek zarządu BNP Paribas Faktoring. Ideą naszych warsztatów jest przybliżanie takich zmian przedsiębiorcom, dzielenie się z nimi wiedzą, która pomoże zrozumieć podatki i niejasne kwestie prawne związane z biznesem. Szersze kompetencje w tym zakresie nie tylko pozwolą bezpieczniej prowadzić działalność, ale też oszczędzić sporo czasu i uniknąć nerwów – dodaje.

Od października, polscy podatnicy nie będą już składać miesięcznych deklaracji dla podatku od towarów i usług. Zostaną one zastąpione nową, generowaną elektronicznie, strukturą informatyczną łączącą w sobie elementy deklaracji VAT oraz rejestru VAT. Na pierwszym webinarium organizowanym przez BNP Paribas Faktoring, eksperci z firmy Mazars przybliżą nowy mechanizm i podpowiedzą, jak przygotować się na zmiany. Warsztaty rozpoczną się 1 października o godz. 11 i potrwają około godziny. W trakcie będzie możliwość zadawania pytań.

Webinarium o zmianach w VAT będzie pierwszym w jesiennej edycji cyklu Biznesuj Bezpiecznie. 30 października przedsiębiorcy dowiedzą się więcej o weryfikacji podatkowej w dobie koronawirusa, a 17 listopada poszerzą wiedzę o aspektach prawnych umów sprzedaży zawieranych przez internet.

Harmonogram warsztatów w ramach cyklu Biznesuj Bezpiecznie:

I webinarium: Jak przygotować się na raportowanie w nowej strukturze JPK_VAT_V7M?; 01.10.2020 r., godz. 11.00-12.00

II webinarium: Weryfikacja podatkowa w dobie koronawirusa; 30.10.2020 r., godz. 11.00-12.00

III webinarium: Na co zwrócić uwagę przy umowach sprzedaży zawieranych przez internet (export, import) – aspekty prawne: jak skutecznie zabezpieczyć zapłatę, jak odzyskać należność? ; 17.11.2020 r., godz. 11.00-12.00:

Pełna agenda, szczegóły na temat partnerów merytorycznych warsztatów oraz formularze rejestracyjne są dostępne na stronie: biznesujbezpiecznie.