Boeing zainwestował 20 mln dolarów w Virgin Galactic. Będą oferować turystyczne loty w kosmos

Dodane: 10.10.2019

Kasia Krogulec

Udostępnij:

Boeing zasilił Virgin Galactic kwotą rzędu 20 milionów dolarów, aby wspólnie ruszyć z ofertą turystycznych lotów w kosmos. Połączenie sił wydaje się coraz bardziej przybliżać Bransona do spełnienia jego wymarzonego celu.

VG jest na dobrej drodze, aby zostać pierwszą firmą, która oferuje turystykę kosmiczną dla każdego chętnego klienta posiadającego odpowiednio zasobny portfel. Prom kosmiczny VG przebywał już w kosmosie z ludźmi, i odbywał tę samą podróż, którą planuje się dla przyszłych pasażerów w lotach komercyjnych z portu Virgin Galactic America w Nowym Meksyku.

Boeing rozdaje gotówkę startupom lotniczym

Zespół Bransona otrzymał pieniądze bezpośrednio od Boeing HorizonX Ventures, który wcześniej zainwestował w kilka mniejszych startupów lotniczych, takich jak Accion Systems i Matternet. Wydaje się, że Boeing woli dawać małe zastrzyki gotówki, niż wspierać dużego gracza np. większą serią A.

Finalizacja inwestycji będzie zależała od emisji akcji w nowoutworzonej spółce giełdowej powstałej w wyniku połączenia z Social Capital Hedosophia. Prawdopodobnie nastąpi to w czwartym kwartale tego roku.

Branson rezygnuje ze wsparcia od Arabii Saudyjskiej

Założyciel Virgin, Sir Richard Branson, zrezygnował z miliarda dolarów zaoferowanych przez Arabię Saudyjską ​​(w odpowiedzi na morderstwo Khashoggi), i zdecydował, że ​​może użyć nieco innych źródeł gotówki.

Dyrektor generalny VG –  George Whitesides powiedział, że jest podekscytowany współpracą z Boeingiem, ponieważ mogą stworzyć coś, co może naprawdę zmienić sposób, w jaki ludzie poruszają się po planecie.

Inauguracyjny lot komercyjny Virgin Galactic nie ma jeszcze ustalonej daty, ale podobno wykupiono miejsca na łączną sumę 80 mln USD.

fot. mat.pras. Virgin Galactic | Facebook \ https://www.facebook.com/VirginGalactic/

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem