Bold – platforma online z treningami dla seniorów zgarnia 7 milionów dolarów 

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Bold – platforma online z treningami dla seniorów zgarnia 7 milionów dolarów 

Udostępnij:

Startup Bold stworzył platformę online z ćwiczeniami fizycznymi ułożonych specjalnie dla seniorów zgarnął 7 milionów dolarów dofinansowania. Inwestycje poprowadził fundusz Julie Yoo z Doliny Krzemowej.
Podczas pandemii siłownie, kluby fitness i baseny zostały zamknięte. Nic więc dziwnego, że platformy online oferujące zdalne treningi zyskały na popularności. Jednak to, co zaoferował Bold to nowość. Startup swoją uwagę skupił wyłącznie na seniorach.

Jak czytamy na stronie firmy większość seniorów w wieku 50 – 70 lat traci 30 proc. masy mięśniowej. Natomiast u 1 na 3 dorosłych powyżej 65 roku życia masa mięśniowa obniża się z każdym kolejnym rokiem. Bold postanowił rozwiązać ten problem. Według twórców rozwiązania regularny trening pozwoli seniorom zachować zdrowie na dłużej i uniknąć upadków, które często wynikają z osłabienia kondycji ciała.

Pomysł oparty na własnym doświadczeniu

Założycielami startupu Bold są Amanda Rees i jej partner Hari Arul. Amanda w pewnym momencie życia opiekowała się swoją babcią. Wtedy zrozumiała, jak ważna jest kondycja fizyczna. Jednak dla seniorów, zwłaszcza w okresie pandemii, wyjście na siłownię jest w wielu przypadkach nierealne. Wtedy wpadła na pomysł zbudowania platformy online, która dałaby dostęp do programów treningowym seniorom z każdego miejsca na ziemi. 

– Ciągle myślałem o rozwiązaniach, które moglibyśmy zbudować, aby utrzymać seniorów w zdrowiu na dłużej, zamiast czekać, aż ich zdrowie podupadnie na dobre. Moim marzeniem było stworzenie rozwiązania, które byłoby szerzej dostępne dla osób starszych – mówi, cytowana przez serwis techcrunch.com, Amanda Rees.

Jak to działa?

Senior rejestrując się na platformie Bold, przed przystąpieniem do treningów, wypełnia krótki test, na podstawie którego dostosowywane są do niego odpowiednie programy ćwiczeniowe uwzględniające jego wiek i stan zdrowia. następnie wystarczy wybrać jeden z dostępnych pakietów. 

Seniorzy do wyboru mają darmowy dostęp do platformy. W takiej opcji mogą korzystać z wybranych programów treningowych oraz krótkich, jednominutowych ćwiczeń, które służą do oceny kondycji. Natomiast jeśli chodzi o płatny program, to w tym przypadku seniorzy otrzymują nieograniczony dostęp do wszystkich treningów Bold oraz spersonalizowany program ćwiczeniowy i wsparcie trenerów. Koszt takiej przyjemności to 180 dolarów w ujęciu rocznym lub 25 dolarów miesięcznie. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem