Bolt Bikes zmienia nazwę na Zoomo i zgarnia 11 milionów dolarów finansowania

Dodane: 25.08.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Bolt Bikes, platforma rowerów elektrycznych, ma nową nazwę – Zoomo. Jednocześnie firma poinformowała, że otrzymała 11 milionów dolarów w serii A. Finansowanie było prowadzone przez Australian Clean Energy Finance Corporation.
– Zaledwie kilka dni po rebrandingu na Zoomo, ogłaszamy znaczący krok w kierunku realizacji naszego marzenia: właśnie otrzymaliśmy inwestycję serii A w wysokości 11 milionów dolarów. Głównym inwestorem jest Clean Energy Finance Corporation, którego rolą jest inwestowanie w przejście Australii na niższe emisje. Hana Ventures i obecni inwestorzy Maniv Mobility i Contrarian Ventures również wzięli udział w inwestycji kapitałowej – czytamy na blogu firmy. 

Pozyskany kapitał Zoomo planuje wykorzystać na ekspansję. Według zapowiedzi firmy usługa niebawem pojawi się w Brisbane w Australii i Los Angeles w USA. Rozbudowana zostanie również sieć rowerów w Melbourne i Nowym Jorku. Poza tym zostaną zatrudnieni nowi pracownicy i wprowadzone dodatkowe funkcje związane z dostawą przesyłek.

– To satysfakcjonujące, że rynek uważa, że Zoomo zmierza w dobrym kierunku i pragnie poprzeć nasze kolejne kroki. Jest to wotum zaufania dla wspaniałej pracy wykonanej przez nasz zespół, który liczy prawie 100 osób w Australii, USA i Wielkiej Brytanii – czytamy dalej na blogu.

Zmiana nazwy

Startup rozpoczął swoją działalność w 2017 roku, a jego siedziba znajduje się w Sydney. Jak donosi serwis techcrunch.com, zmiana nazwy na Zoomo ma na celu lepsze odzwierciedlenie bazy klientów, która rozszerzyła się poza pracowników gig economy i uwzględnienie klientów korporacyjnych oraz zwykłych konsumentów. Mina Nada, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy, powiedział również, że chce mieć pewność, że firma nie będzie mylona z innymi firmami o podobnej nazwie.

– Kiedy założyliśmy Bolta w 2017 roku, nazwa była w porządku w Australii, ale gdy wyszliśmy na międzynarodowy rynek, zmierzyliśmy się z co najmniej trzema innymi firmami o nazwie Bolt, z których dwie znajdowały się w przestrzeni mobilności. Firma transportowa Taxify zmieniła nazwę na Bolt w marcu 2019 roku. Inna firma znana jako Bolt Mobility świadczy usługi współdzielonego skutera – wyjaśnił w rozmowie z serwisem Nada.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem