Bolt otrzymał 100 milionów euro finansowania od Naya Capital

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Bolt otrzymał 100 milionów euro finansowania od Naya Capital

Udostępnij:

Bolt zamknął rundę inwestycyjną. W związku z nieustającym rozwojem wszystkich obszarów działalności firmy – ride-hailingu, mikro mobilności i dostaw jedzenia – firma otrzymała finansowanie w wysokości 100 milionów euro od Naya Capital Management. Dotychczasowa, łączna suma środków uzyskanych przez Bolta przekroczyła 300 milionów euro.

W ostatnich miesiącach Bolt przyspieszył rozwijanie platformy i dodawanie nowych produktów. Usługi ride-hailingowe platformy transportowej są już dostępne w 150 miastach w Europie i Afryce, a Bolt Food, aplikacja do zamawiania jedzenia z dowozem, w 12 krajach. Wystartowała także usługa Business Delivery, czyli dostawy przesyłek kurierskich tego samego dnia. Do miast, gdzie działa platforma trafiły także auta z kategorii Bolt Protect, które zostały wyposażone w plastikowe przesłony ochronne między pasażerami i kierowcą. Rozwiązanie ogranicza przepływ powietrza wewnątrz samochodu i tym samym podnosi poziom bezpieczeństwa przejazdu.

– Międzynarodowy kryzys zdrowotny tymczasowo zmienił sposób, w jaki przemieszczamy się na co dzień po miastach. Jednak trendy takie, jak mobilność na żądanie czy korzystanie z środków transportu o niższym śladzie węglowym nieustannie zyskują na sile. Cieszy nas wsparcie inwestorów, którzy podzielają naszą długoterminową wizję. Efektywność jest w DNA naszej organizacji i jestem przekonany, że to kluczowa zaleta w branży usług na żądanie. Właśnie dzięki temu będziemy dalej oferować niedrogi transport użytkownikom naszej platformy i najlepsze zarobki partnerom, gdy pandemia wygaśnie – powiedział Markus Villig, współzałożyciel i CEO Bolt.

Cieszymy się, że mogliśmy zainwestować w Bolt na tym etapie rozwoju firmy. Pod przewodnictwem Markusa Bolt stał się jednym z najbardziej konkurencyjnych i innowacyjnych graczy na rynku globalnej mobilności. Wierzymy, że Bolt pomaga wprowadzić fundamentalną zmianę w sposobie interakcji konsumentów z infrastrukturą transportową ich miast i nie możemy się doczekać dalszych kroków we wdrażaniu strategii firmy dodaje Masroor Siddiqui, Partner Zarządzający i CIO, Naya Capital Management.

W Polsce, od początku kwietnia Bolt uruchomił aplikację do zamawiania jedzenia z dostawą – Bolt Food w Warszawie, a do czterech miast – Warszawy, Krakowa, Lublina i Wrocławia – trafiły elektryczne hulajnogi, stworzone przez inżynierów firmy w Estonii. Platforma planuje rozwój tych usług w najbliższym czasie.