Bolt otrzymał 20 mln euro finansowania od IFC. Fundusze zostaną wykorzystane na zwiększenie dostępu do usług mobilnych na rynkach wschodzących

Dodane: 04.03.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Bolt nawiązał współpracę z IFC (International Finance Corporation), członkiem World Bank Group. Partnerstwo ma na celu promowanie dostępu do usług mobilnych na żądanie w gospodarkach wschodzących. Usługi inwestycyjne i doradcze IFC o wartości 20 mln euro pomogą platformie Bolt rozszerzyć ofertę rozwiązań mobilnych, które stwarzają możliwości zarobku, stymulują przedsiębiorczość na małą skalę i poprawiają dostęp do transportu na rynkach Europy Wschodniej i Afryki.
Finansowanie IFC będzie przeznaczone dla krajów Europy Wschodniej, w tym Ukrainy oraz rynków afrykańskich, takich jak Nigeria i RPA. W 2016 roku platforma Bolt uruchomiła usługę przewozu osób na pierwszym afrykańskim rynku – RPA. Obecnie działa w siedmiu krajach afrykańskich, zapewniając możliwości zarobkowe dla ponad 400 000 kierowczyń i kierowców w 70 miastach na całym kontynencie.

IFC będzie także wspierać bieżące prace Bolt, które mają na celu wzmocnienie pozycji kierowczyń i pasażerek poprzez poprawę ich dostępu do bezpiecznego i niedrogiego transportu oraz tworzenie nowych możliwości ekonomicznych. Ważnym krokiem Bolt w tym obszarze był start specjalnej kategorii przejazdów w RPA – tylko dla kobiet (listopad 2020). Usługa pomaga w zaspokojeniu potrzeb w zakresie bezpieczeństwa i poprawy mobilności kobiet poprzez łączenie kierowczyń z pasażerkami.

– Z niecierpliwością czekamy na współpracę z IFC w celu dalszego wspierania przedsiębiorczości, wzmocnienia pozycji kobiet i zwiększenia dostępu do niedrogich usług w zakresie mobilności w Afryce i Europie Wschodniej. To kolejny, po ubiegłorocznej inwestycji Europejskiego Banku Inwestycyjnego, ważny krok. Jesteśmy dumni z tego, że wspierają nas strategicznie ważne instytucje, które doceniają wartość, jaką Bolt zapewnia gospodarkom wschodzącym powiedział Markus Villig, CEO i założyciel Bolt.

– Technologia może i powinna otworzyć nowe ścieżki zrównoważonego rozwoju i wzmocnienia pozycji kobiet. Nasza inwestycja w Bolt ma na celu pomoc w wykorzystaniu technologii, która zmieni sektor transportu w sposób przyjazny dla środowiska, stwarza bardziej elastyczne możliwości pracy dla kobiet oraz zapewnia bezpieczniejszy i tańszy dostęp do transportu na rynkach wschodzących powiedziała Stephanie von Friedeburg, starszy wiceprezes IFC ds. operacyjnych.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem