Bolt pozyskał 600 mln euro. Dostarczy artykuły spożywcze w 15 minut

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Bolt pozyskał 600 mln euro. Dostarczy artykuły spożywcze w 15 minut

Udostępnij:

Bolt zamknął rundę finansowania o wartości 600 mln euro, zwiększając wycenę do ponad 4 mld euro. Wykorzysta fundusze na rozwój nowej, 15-minutowej usługi dostawy artykułów spożywczych – Bolt Market oraz na przyspieszenie ekspansji dotychczasowych produktów mobilnych i dostawczych.
– Po siedmiu latach nieustannej pracy, produkty Bolt z obszaru mobilności i dostaw stanowią lepszą alternatywę dla niemal każdego sposobu użycia prywatnego samochodu. Cieszę się, że możemy zaoferować te usługi milionom klientek i klientów w Europie i Afryce, oddając miasta lokalnym społecznościom – powiedział Markus Villig, dyrektor generalny Bolt.

75 mln klientów na pokładzie

Bolt doświadczył nadzwyczajnego wzrostu w ciągu ostatniego roku – firma rozrosła się do 75 milionów klientek i klientów na całym świecie. Oprócz podstawowej usługi przewozów, platforma oferuje usługę car-sharingu – Bolt Drive oraz wypożyczalnię hulajnóg i rowerów elektrycznych. Usługi dostawy obejmują Bolt Food, który umożliwia zamawianie posiłków z restauracji oraz najnowszy dodatek do ekosystemu Bolt — 15-minutową usługę dostawy artykułów spożywczych, Bolt Market.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy firma uruchomi Bolt Market w 10 krajach Europy – krajach bałtyckich i Europie Środkowej, Szwecji, Portugali, Chorwacji i Rumuni. Do uruchomienia nowej usługi Bolt wykorzysta swoją dotychczasową technologię i sieć kurierską Bolt Food, a także doświadczenie w operacjach dostarczania żywności.

Zaangażowany founder

– Bolt na nowo definiuje transport w miastach w wielu częściach świata. Markus jest zaangażowanym założycielem, który zbudował doskonale działający biznes obejmujący Europę i Afrykę oraz kulturę opartą na misji, która stanowi fundament trwałej firmy. Bolt pomaga klientkom oraz klientom, miastom i środowisku. Cieszymy się, że możemy z nimi współpracować – mówi Andrew Reed, partner w Sequoia, jednego z funduszy, który zainwestowała w Bolta.

Wśród pozostałych inwestorów znaleźli się: Tekne i Ghisallo, a także G Squared, D1 Capital i Naya.

 

[Aktualizacja]: Bolt pozyskał 628 mln euro od inwestorów

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem