Bolt uruchamia fundusz ochrony środowiska o wartości 10 milionów euro

Dodane: 08.11.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

Bolt (wcześniej znana jako Taxify), uruchomiała dedykowany fundusz oddziaływania na środowisko z kapitałem zalążkowym w wysokości 10 milionów euro, którego celem są inicjatywy zapewniające globalne korzyści społeczne i środowiskowe.
Jedna z pierwszych transakcji funduszu będzie wspierać projekt tworzenia lasu, w którym sadzi się drzewa, aby zwiększyć naturalną sekwestrację węgla, zwiększyć różnorodność biologiczną, powstrzymać zanieczyszczenia przed dostaniem się do cieków wodnych i zapobiec erozji wierzchniej warstwy gleby. Inicjatywa obejmuje sadzenie ponad 9500 drzew na 5,8 ha ziemi w Angus w Szkocji.

Nowy fundusz wpisuje się w szerszą strategię środowiskową firmy Bolt, znaną jako „zielony plan”, która koncentruje się na długoterminowym zobowiązaniu do ograniczenia wpływu ekologicznego firmy. Bolt to największa platforma do zamawiania usług transportowych, która dobrowolnie zobowiązała się do tego, że wszystkie jej przewozy będą neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, co zostało już osiągnięte w Europie.

Poza Wielką Brytanią fundusz będzie wspierać inicjatywy w Afryce i Azji Południowej, w tym West India Wind Power, projekt farmy wiatrowej w Indiach; oraz M-KOPA, firmę z Afryki Wschodniej, która produkuje domowe systemy słoneczne, aby pomóc rodzinom w Kenii, Ugandzie i Tanzanii przejść z drogiej nafty na przystępną i odnawialną energię na potrzeby energetyczne.

– Ciężko pracujemy nad tym, aby przyspieszyć globalną zmianę na wspólne i wydajnie używanie różnych pojazdów: samochodów elektrycznych, motocykli, skuterów i innych, które dopiero zostaną wynalezione. Musimy jednak zmierzyć się z faktem, że obecne przejście nie jest wystarczająco szybkie. Dlatego, chociaż staramy się ograniczyć emisje poprzez dodanie większej liczby pojazdów wspólnych i elektrycznych na naszej platformie, bierzemy również bezpośrednią odpowiedzialność, inwestując w projekty, które dziś przynoszą pozytywne korzyści środowiskowe i społeczne – powiedział Markus Villig, dyrektor generalny i założyciel Bolt.

Zielony plan Bolta

Cele strategii Bolta dotyczące zielonego planu obejmują kompensację emisji dwutlenku węgla w europejskim sektorze transportu o co najmniej pięć milionów ton do 2025 r., Redukcję emisji poprzez dodanie większej liczby rodzajów jazdy dla pasażerów do wyboru oraz pełne zrównoważenie emisji biur Bolt na całym świecie w 2020 r. Firma oszacował, że w 2020 r. jego europejskie przejażdżki wyemitują około 350 000 ton dwutlenku węgla.

Bolt zobowiązał się również do współpracy z lokalnymi organami regulacyjnymi, aby wprowadzić swoje skutery elektryczne do większej liczby miast. Ponadto Bolt przyjrzy się, w jaki sposób jeźdźcy mogą przyczynić się do ekologicznych inicjatyw w aplikacji.

W zeszłym miesiącu mieliśmy okazję porozmawiać z Markusem Villigiem w Katowicach (Tu możecie przeczytać ten wywiad). Podczas naszej rozmowy tak skomentował kwestie ekologii: – Uważam, że Bolt jest już na tyle duży i ma na tyle dużą skalę, że powinien być odpowiedzialny za środowisko. Jako pierwszy krok podjęliśmy się tego, aby wszystkie nasze przejazdy były neutralne środowiskowo. Natomiast dodatkowo w ciągu najbliższych 5 lat chcemy zainwestować dziesiątki milionów euro w środowisko i neutralizację przewozów, które wykonujemy.

Jak widać Bolt bardzo szybko zabrał się za realizację planów, które sobie założył w ramach zielonego planu. Trzymamy zatem kciuki za wszystkie założone cele i czekamy na kolejne zielone informacje od Bolta.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem