Bolt uruchamia kategorię Green. Zniżki za przejazdy będą uzależnione od zanieczyszczenia powietrza

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Bolt uruchamia kategorię Green. Zniżki za przejazdy będą uzależnione od zanieczyszczenia powietrza

Udostępnij:

Bolt wprowadza kategorię Bolt Green we współpracy z Airly. Mieszkanki i mieszkańcy Gdańska, Gdyni, Katowic, Krakowa, Sopotu i Warszawy będą mogli wybrać w aplikacji przejazdy elektrycznymi lub hybrydowymi taksówkami.
By zachęcić użytkowniczki i użytkowników do wybrania tej kategorii przez najbliższe 7 dni na bolt_poland będą udostępniane kody promocyjne. Ich wartość będzie odpowiadać aktualnemu poziomowi smogu w danym regionie według danych Airly. Im więcej zanieczyszczeń, tym tańszy będzie przejazd Bolt Green.

Wartość kodów będzie odpowiadać prognozowanemu poziomowi smogu obliczonemu przez firmę Airly, która stworzyła kompletny system do monitoringu jakości powietrza, a także autorski algorytm sztucznej inteligencji umożliwiający prognozę jakości powietrza.

– Jesteśmy podekscytowani faktem, że firmy takie jak Bolt aktywnie włączają się w misję redukcji zanieczyszczeń powietrza w Polsce dzięki rozwiązaniom takim jak kategoria przejazdów Green. W zimowych miesiącach, zanieczyszczenia w naszym kraju osiągają często poziomy niebezpieczne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Takie symboliczne z pozoru działanie jak wybranie „zielonego” środka transportu pokazuje, że jesteśmy w stanie wymiernie poprawić jakość powietrza w naszym kraju. A suma małych kroków poczynionych przez wielu z nas, przełoży się w końcu na dostrzegalny postęp – powiedział Marcin Gnat PR & Communication Manager w Airly.

Stan polskiego powietrza

Z danych opublikowanych w raporcie #ODDYCHAJPOLSKO 2020 przez Airly wynika, że rzucenie palenia i poprawa jakości wdychanego powietrza mogą wydłużyć życie średnio o 8 lat. Szacuje się, że z powodu zanieczyszczonego powietrza w Polsce notowanych jest około 40-45 tys. przedwczesnych zgonów. Ponadto w obecnej sytuacji szacuje się, że liczba zachorowań na COVID-19 wzrasta o 100%, gdy stężenie zanieczyszczeń pyłowych zwiększa się o 20%.

– My, jako Airly staramy się dostarczyć ludziom w Polsce jak najlepsze, hiperlokalne dane dotyczące tego, czym oddychają w danym momencie. Powodzenie w walce ze smogiem w miejscu, które zamieszkujemy zależy jednak od każdego z nas, zwykłych obywateli. To bowiem w naszych codziennych, z pozoru małych, decyzjach spoczywa moc uczynienia powietrza w naszym kraju lepszym – dodał Marcin Gnat.

– Największą barierą w przekonaniu użytkowników do wybierania samochodów elektrycznych jest wyższa cena przejazdów. Postanowiliśmy wziąć ten koszt na siebie, a dzięki finansowym przez nas zniżkom przejazdy w kategorii Bolt Green będą tańsze niż w kategorii regularnej. Z kolei uzależnienie rabatów od aktualnej jakości powietrza sprawi, że użytkownicy będą z nich korzystać wtedy, gdy środowisko będzie tego najbardziej potrzebowało – powiedział Maksymilian Malicki, Global Brand Manager w Bolt.

Od 2021 Bolt Rentals (operacje wypożyczalni hulajnóg) redukuje więcej dwutlenku węgla z atmosfery niż wytwarza. Deklaracja Bolt w zakresie ujemnej emisji CO2 e-hulajnóg to kolejny krok po wprowadzeniu „zielonych porządków”, czyli globalnego Green Planu Bolt, który wystartował w październiku 2019 roku. W ramach planu Bolt każdy przejazd w Europie jest neutralny węglowo, ponadto platforma zobowiązała się do zrównoważenia wkładu platformy w emisję CO₂ dla europejskiego sektora transportu o co najmniej 5 milionów ton do 2025.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem