Bolt wprowadza e-hulajnogi w Krakowie i Warszawie. Pracownicy ochrony zdrowia pojadą za darmo

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Bolt wprowadza e-hulajnogi w Krakowie i Warszawie. Pracownicy ochrony zdrowia pojadą za darmo

Udostępnij:

Od dziś Bolt wprowadza elektryczne hulajnogi w Krakowie i Warszawie. Pracownicy służb medycznych będą mogli korzystać z usługi za darmo.

Bolt poinformował, że od czwartku 9 kwietnia 2020 r. na ulicach Krakowa i Warszawy zostaną udostępnione e-hulajnogi. Firma chce zapewnić alternatywną formę transportu dla osób, które nie mają możliwości pozostania w domu, np. ze względu na pracę. Wszystkie pojazdy mają być regularnie dezynfekowane, a użytkownicy zachęcani do używania rękawiczek w czasie jazdy. Hulajnogę można wypożyczyć korzystając z aplikacji w telefonie, więc nie trzeba dotykać dodatkowych urządzeń.

Hulajnogi dla ochrony zdrowia

Krakowie i Warszawie entuzjaści hulajnóg skorzystają z nowego modelu skonstruowanego na zamówienie Bolta. Elektryczny jednoślad jeździ z maksymalną prędkością 25 km/h i może przejechać do 40 km na jednym ładowaniu.

Szpitale, laboratoria i inne placówki medyczne w Warszawie i Krakowie, które są zainteresowane bezpłatnymi przejazdami dla swoich pracowników, mogą się zgłosić pod adresem: [email protected].

Osoby, które korzystały z aplikacji Bolt muszą wybrać symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Potem zostaną przeniesione do wypożyczalni elektrycznych hulajnóg. Ci, którzy nie mają jeszcze aplikacji Bolt, pobiorą ją z Google Play lub App Store.

Jak korzystać z e-hulajnogi?

E-hulajnogi można odblokować skanując kod QR. Podczas pierwszego korzystania aplikacja wyświetli instrukcję dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu. Za odblokowanie elektrycznej hulajnogi zapłacimy 1 zł, a każda minuta jazdy będzie kosztować 0,6 zł. Pojazd można zaparkować w bezpiecznym miejscu na ulicy, np. w pobliżu stojaka na rowery, oraz w centrum miasta w obszarze zaznaczonym na mapie w aplikacji. Co rano Bolt redystrybuuje hulajnogi do określonych miejsc.

Bolt z 50 mln finansowaniem

W styczniu tego roku Bolt poinformował, że otrzymał 50 mln euro. Firma od razu zapowiedziała, że pozyskane pieniądze przeznaczy na wprowadzenie elektrycznych skuterów.

Od momentu otwarcia działalności w 2013 r. Bolt uzyskał już łącznie ponad 250 mln euro finansowania. Od ostatniej rundy kapitałowej w lipcu 2019 r. (kiedy pozyskał 67 mln dolarów) spółkę wyceniono na ponad 1 mld dolarów.

Bolt ma obecnie ponad 30 mln użytkowników w 150 miastach i 35 krajach. Firma jest rentowna na ⅔ obsługiwanych rynków. W Polsce Bolt działa obecnie w 30 miastach i pozwala na zamawianie przejazdów realizowanych przez kierowców korzystających z tej aplikacji.

 

Fot.mat.pras. Bolt