Bolt wprowadzi konkurenta dla Uber Eats. Startuje Bolt Foods

bolt wprowadzi konkurenta dla uber eats startuje bolt foods
Udostępnij:
Na początku usługa będzie dostępna w Tallinie, lecz do końca roku planowane jest uruchomienie w innych miastach Europy oraz w Afryce.

Bolt, dawniej Taxify, rozpoczyna kolejną walkę o klientów Ubera. Na początku były to przewozy osób, później elektryczne hulajnogi na wynajem. Teraz wprowadzą kolejną usługę, która wcześniej była znana u amerykańskiego konkurenta dowóz jedzenia. 

Jak przekonywał Jewgienij Kabanow w wywiadzie dla Reutersa – Dostawa żywności jest dla nas trzecią wielką premierą produktu. Bardzo dobrze wpisuje się w naszą strategię. To bardzo konkurencyjny rynek. Mamy ponad 25 milionów ludzi na całym świecie używających Bolta, a możliwość dostarczania żywności jest oczekiwana od dłuższego czasu. 

Bolt obiera znacznie inną drogę niż Uber Eats, który nie prowadzi działalności w kilku regionach Europy Wschodniej i Afryki, a dla estońskiego startupu są to kluczowe rynki. 

Nie wiadomo kiedy Bolt Food wejdzie do Polski. Wiadomo jednak, że czekać będzie kilku konkurentów, nie tylko amerykański Uber, ale również Pyszne.pl czy PizzaPortal. W pilotażowym programie w Tallinie, usługa będzie bezpłatna. Nie wiadomo, czy tak będzie zawsze, czy tylko podczas pilotażu, aby przekonać do siebie klientów.