Bolt zamknął rundę inwestycyjną o wartości 150 mln euro

Dodane: 16.12.2020

Informacja prasowa Informacja prasowa

Bolt zamknął rundę inwestycyjną o wartości 150 mln euro

Udostępnij:

Finansowanie zostało zrealizowane przez D1 Capital Partners przy udziale Darsana Capital Partners. Jest to dotychczas największa suma środków uzyskanych jednorazowo przez Bolt. Platforma wykorzysta te fundusze, aby jeszcze bardziej podnieść poziom bezpieczeństwa użytkowników aplikacji i jakość swoich usług oraz dalej rozwijać się w zakresie przewozów, rozwiązań mikromobilnych i dostaw żywności w Europie i Afryce.
Platforma Bolt już teraz oferuje szereg funkcji zapewniających bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pasażerów podczas jazdy. Przycisk SOS został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom szybki kontakt ze służbami ratowniczymi w razie potrzeby. Ponadto na początku tego miesiąca Bolt zaprezentował najnowszy model hulajnogi – Bolt 4, który został opracowany przez wewnętrzny zespół inżynierów firmy. Zestaw rozwiązań konstrukcyjnych i na poziomie oprogramowania, takich jak wykrywanie gwałtownego hamowania i ostrzeżenia głosowe, pozwalają zminimalizować ryzyko.

– Pomimo skutków pandemii COVID-19, Bolt odnotował ogromny wzrost. Prawie podwoiliśmy liczbę użytkowników aplikacji i uruchomiliśmy nasze usługi – przewozy, wypożyczalnie hulajnóg i rowerów oraz dostawy jedzenia w 50 miastach. W 2021 podwoimy rozmiar naszych operacji, aby zostać liderem branży pod względem bezpieczeństwa i jakości działania platformy – powiedział Markus Villig, CEO i współzałożyciel Bolt.

W 2021 nowe rozwiązania w Bolt

W 2021 Bolt planuje wprowadzić jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania, takie jak weryfikacja twarzy kierowcy i automatyczne monitorowanie podróży, wykorzystując uczenie maszynowe do zapobiegania potencjalnym incydentom i zapewnienia najwyższej jakości usług klientom.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z Bolt, podczas gdy kontynuuje rozwój wiodącej na rynku platformy miejskiej mobilności w Europie i Afryce. Zespół spisał się niezwykle dobrze w trudnym roku i niezmiennie zapewnia milionom użytkowników bezpieczeństwo, elastyczność i wielką wartość. Z optymizmem patrzymy na możliwości rozwoju Bolt po pandemii COVID-19 i będziemy wspierać zespół w inwestowaniu w innowacje w nadchodzących latach – dodał Dan Sundheim, założyciel D1 Capital.

W 2020 roku Bolt rozszerzył swoją działalność, usługi platformy są już dostępne w 200 miastach w 40 krajach, umożliwiając 50 milionom użytkowników na całym świecie przystępne cenowo, wygodne i odpowiedzialne przemieszczanie się. W przyszłym roku Bolt chce zostać największym operatorem usług mikromobilnych w Europie, wprowadzając elektryczne hulajnogi w ponad 100 miastach. Aplikacja Bolt Food, uruchomiona w 2019 roku, jest już dostępna w 16 krajach i 33 miastach. W Polsce, w tym roku Bolt uruchomił aplikację do zamawiania jedzenia z dostawą – Bolt Food w Warszawie a hulajnogi Bolt trafiły do 11 polskich miast.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem