Booksy i Versum łączą siły

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Booksy i Versum łączą siły

Udostępnij:

Booksy i Versum sfinalizowali fuzję spółek. Tym samym powstaje największa na świecie platforma dla branży hair&beauty, z której korzysta blisko 13 milionów użytkowników.

Konkurujące dotąd Booksy i Versum – do którego należy portal rezerwacyjny Moment.pl, podjęły decyzję o połączeniu spółek i dalszej współpracy pod wspólną marką Booksy. Obecnie jest ona najchętniej wybieraną aplikacją do rezerwacji na świecie w App Store i Google Store. W wyniku fuzji w Polsce powstanie globalny lider oprogramowania do zarządzania salonami i największy na świecie marketplace dla branży hair&beauty. W przyszłym roku obsłuży blisko 100 mln wizyt o wartości ponad 10 miliardów złotych.

– Motywem decyzji była chęć szybszego zwiększenia skali, przewag konkurencyjnych na globalnym rynku i zapewnienia sobie pozycji niekwestionowanego lidera jeśli chodzi o marketplace dla branży hair&beauty – komentują Stefan Batory i Sebastian Maśka, założyciele Booksy i Versum.

– Współpraca oznacza dla nas możliwość połączenia doświadczenia i wiedzy, zbieranych latami przez obie firmy. Razem szybciej możemy stworzyć większą wartość dla klientów i użytkowników, unikatowy produkt oraz zwiększyć skalę działania na rynkach międzynarodowych – komentują wspólnicy.

– Polska długo czekała na swoją Nokię czy Skypea i jesteśmy przekonani, że ten krok znacząco nas do tego zbliżył – dodają.

W następstwie fuzji do zarządu Booksy dołączą założyciele Versum – Sebastian Maśka i Paweł Kantyka. Połączone zostaną baza salonów i klientów oraz produkty obu firm, a zespół będzie liczył blisko 500 osób.