Booksy przejmuje Kiute i rusza na podbój francuskiego rynku

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Booksy przejmuje Kiute i rusza na podbój francuskiego rynku

Udostępnij:

Booksy, polski startup i platforma do rezerwacji wizyt w branży hair & beauty przejmuje swojego francuskiego konkurenta – spółkę Kiute, głównego gracza na lokalnym rynku.

Z francuskiej platformy Kiute skorzystało do tej pory blisko 10 000 salonów kosmetycznych & wellness. Dzięki sfinalizowanemu w listopadzie przejęciu, Booksy umocniło się na pozycji światowego lidera dostarczającego oprogramowanie do zarządzania rezerwacjami w branży beauty.

– Jesteśmy niesamowicie podekscytowani rozszerzeniem naszej działalności na rynek francuski. – mówi Stefan Batory, CEO i współzałożyciel Booksy. – Kiute zdołało zbudować wyjątkową pozycję we Francji i nie możemy doczekać się, aby jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój lokalnej branży beauty, która już od wielu lat wyznacza światowe trendy. Dotychczasowa działalność Kiute doskonale wpisuje się w misję i wartości, jakimi kierujemy się w Booksy.

Przeczytaj również: Founder musi co kilkanaście miesięcy wymyślać siebie od nowa – Stefan Batory (Booksy)

– Rozwijając rynek rezerwacji online w branży beauty we Francji uważnie przyglądaliśmy się zarówno lokalnym, jak i globalnym konkurentom. – mówi Ilan Koskas, CEO i współzałożyciel Kiute. – Byliśmy pod wrażeniem tego, co Booksy zbudowało i osiągnęło globalnie – zarówno w kwestii oferty, jak i tempa wzrostu i rozwoju. Francja to idealny rynek dla takiego produktu. Jest to niezwykła szansa dla naszych usługodawców i klientów, dlatego cieszę się, że nasz zespół będzie mógł dalej rewolucjonizować francuską branżę beauty pod marką Booksy.

M&A to jedna z dróg, którymi Booksy realizuje swój plan podboju branży rezerwacji online w sektorze beauty. Wcześniej  na rynku europejskim Booksy przejęło już polską firmę Lavito, a w ostatnich latach spółka przejęła również dwóch amerykańskich konkurentów – firmy GoPanache oraz Genbook. W 2020 roku platforma połączyła natomiast swoje siły z największym konkurentem na polskim rynku, Versum. Przejęcie Kiute napędzi dalszy rozwój Booksy oraz umożliwi dostarczanie zarówno klientom, jak i usługodawcom na rynku francuskim, technologii najwyższej jakości.