BookTrack – soundtrack dla książek

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

W gwarze ulicy, w metrze czy w domowym zaciszu – czytanie książek w niektórych momentach bywa trudne. Co, jeśli zamiast słuchania szumu ulicy, Booktrack pomoże Ci wczuć się w czytaną treść poprzez słuchanie odgłosów klubu, w którym odbywa się akcja książki?

W gwarze ulicy, w metrze czy w domowym zaciszu, czytanie książek w niektórych momentach bywa trudne. Co, jeśli zamiast słuchania szumu ulicy, Booktrack pomoże Ci wczuć się w czytaną treść poprzez słuchanie odgłosów klubu, w którym odbywa się akcja książki?

Jak mówi pomysłodawca projektu, Paul Cameron, ludzie zazwyczaj słuchają jakiejś muzyki w trakcie czytania książki, a więc dlaczego by nie słuchać czegoś odpowiadającego jej treści? Przyglądając się rzeczywistości wiemy, że dziesiątki milionów ludzi, dojeżdżając do pracy czyta i jednocześnie słucha muzyki, która nie jest współmierna z czytaną treścią. Zamiast tego mogą teraz przeżyć więcej, czytając oraz słuchając soundtracków dzięki Booktrack, który zasadniczo zmienia przeżycia z czytania – mówi Cameron.

Aplikacja jest łatwa w obsłudze. Po pobraniu na swoje urządzenie mobilne oraz kupieniu e-booka z podkładem dźwiękowym, Booktrack mierzy w jakim tempie czytamy i dopasowuje do niego moment uruchomienia soundtracku. Wiele opcji, takich jak wyciszenie basów, wyłączenie bądź zmniejszenie głośności podkładu, pozwala na przyjemne czytanie oraz wczucie się w czytaną treść.

źródło: techcocktail.com