Boothsy – budka do zdjęć na iPada rozpoznająca twarze już dostępna w App Storze

Dodane: 18.09.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Boothsy, najnowsza aplikacja warszawskiego labu Appvetica, jest już dostępna w App Storze. Boothsy jest pierwszą aplikacją dostępną na iPada będącą budką do zdjęć wykorzystującą rozpoznawanie twarzy. Oznacza to, że aby zrobić sobie zdjęcie nie trzeba dotykać żadnych przycisków, wystarczy tylko…

Boothsy, najnowsza aplikacja warszawskiego labu Appvetica, jest już dostępna w App Storze. Boothsy jest pierwszą aplikacją dostępną na iPada będącą budką do zdjęć wykorzystującą rozpoznawanie twarzy. Oznacza to, że aby zrobić sobie zdjęcie nie trzeba dotykać żadnych przycisków, wystarczy tylko uśmiechnąć się do kamery. Tworzony w ten sposób typowy dla budek fotograficznych pasek ze zdjęciami zapisywany jest w galerii. Zdjęcia można także opublikować na Facebooku, Twitterze i Flickrze lub wysłać mejlem. Oczywiście, przed zrobieniem zdjęć można także wybrać ilość robionych zdjęć i kolor ramki.

– Boothsy idealnie sprawdza się na imprezach różnego rodzaju. Na pomysł z Boothsy wpadliśmy właśnie będąc na imprezie. Wraz z przyjaciółmi chcieliśmy zrobić sobie zdjęcie inną aplikacją – budką do zdjęć, która jednak wymagała interakcji z ekranem iPada. Cała operacja zakończyła się zrzuceniem go ze stołu. Wtedy zaczęliśmy na poważnie myśleć o rozpoznawaniu twarzy jako rozwiązaniu lepszym niż przyciski – tak powstało Boothsy – mówi Piotr Tuszyński, CEO Appvetica.

Boothsy na iPada można ściągnąć z App Store: http://itunes.apple.com/us/app/boothsyamazing- photo-booth/id558822581?mt=8 Kosztuje $1.99.

Boothsy zostało stworzone przez warszawski lab mobilny Appvetica, twórców takich aplikacji jak Tyype – edytor tekstu na iPada i iPhone’a wykorzystujący gesty, geolokalizacyjnego klienta Instagram Instageo, czy Quicam, aplikacji fotograficznej, która w mgnieniu oka publikuje zdjęcia na Facebooku i Twitterze. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.appvetica.com.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem