Bot GG oceni, czy zaraziłeś się koronawirusem. Pomoże też przekazać datki na służbę zdrowia 

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Bot GG oceni, czy zaraziłeś się koronawirusem. Pomoże też przekazać datki na służbę zdrowia 

Udostępnij:

GG uruchomiło specjalnego bota z testem, który pomaga ocenić ryzyko zarażenia się wirusem SARS-Cov-2. Test został opracowany w oparciu o zalecenia WHO, Ministerstwa Zdrowia oraz aktualne statystyki zachorowalności w Polsce. Na podstawie udzielonych odpowiedzi bot określa wstępne ryzyko zarażenia koronawirusem jako niskie, średnie lub wysokie. Podpowiada również, gdzie zgłosić się po pomoc oraz zachęca do wsparcia finansowego wybranej wyspecjalizowanej placówki zdrowia. 

Bot NIE JEST przeznaczony do wiarygodnego diagnozowania, jedynie może pomóc w podjęciu dalszych indywidualnych decyzji. Ułatwia również przekazanie darowizny pieniężnej: wystarczy zeskanować podany przez bota kod QR i użyć go w aplikacji swojego banku. Wybrana kwota w całości zostanie przelana na konto szpitala, który potrzebuje wsparcia. 

GG apeluje do wszystkich swoich użytkowników o pozostanie w domu, stosowanie środków ochrony osobistej i zachowanie spokoju. W ten sposób wszyscy wspieramy największych bohaterów tej epidemii: lekarzy, ratowników i personel medyczny. Zachęcamy też, aby każdy, kto ma taką możliwość, wsparł szpitale materialnie i pieniężni. Bot GG ułatwia dokonanie wpłaty.