Box otwiera w Warszawie oddział zajmujący się badaniami i rozwojem

Dodane: 15.12.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

W związku z rozwojem firmy, planuje ona zatrudnić 150 pracowników. Za stworzenie i rozwój oddziału odpowiedzialny będzie polski inżynier z wieloletnim doświadczeniem w branży IT.
Box poinformował dziś o otwarciu w Polsce nowego oddziału zajmującego się badaniami i rozwojem. W celu przyspieszenia realizacji długoterminowej strategii produktowej, firma tworzy w Warszawie zespół, który przy współpracy z centralą w Kalifornii, będzie odpowiedzialny za rozwój kluczowych produktów Box. W ciągu najbliższych 24 miesięcy spółka planuje zatrudnić 150 specjalistów w Warszawie. Oprócz koncentrowania się głównie na inżynierach, Box zamierza również zatrudniać pracowników reprezentujących inne obszary, takie jak web development czy HR.

– Bardzo cieszymy się z naszego nowego biura w centrum Warszawy. Rozpoczęliśmy już pierwszy etap rekrutacji, której celem jest zatrudnienie najbardziej utalentowanych inżynierów w Polsce. Wkrótce nasz zespół w Warszawie rozpocznie pracę nad realizacją planu rozwoju produktu, co pozwoli w dalszym stopniu usprawniać naszą platformę – powiedział Thierry Chassaing, senior vice president of Engineering and TechOps w Box.

– Warszawa to doskonała lokalizacja. Miasto daje nam dostęp do światowej klasy, doświadczonych inżynierów, a Polska ma jedną z największych w Europie baz anglojęzycznych, utalentowanych programistów. Z niecierpliwością czekamy na stworzenie nowego zespołu Box, który przyczyni się do zwiększenia naszego międzynarodowego zasięgu – dodaje Thierry Chassaing.

Rafał Szczepański

Do zarządzania polskim oddziałem Box wyznaczony został doświadczony inżynier Rafał Szczepański. Dołącza on do firmy po ponad dziesięciu latach pracy w SmartRecruiters, gdzie przyczynił się do szybkiego rozwoju marki i wykazał umiejętnościami menadżerskimi. Posiada wykształcenie informatyczne z tytułem MBA i ponad 15-letnie doświadczenie w branży.

Z bazą ponad 100 000 klientów, Box wspiera największe przedsiębiorstwa i organizacje na świecie, ułatwiając im zarządzanie zawartością online. Z usług firmy korzysta między innymi General Electric, AstraZeneca, Morgan Stanley, Metropolitalna Służba Policyjna w Londynie, P&G, Schneider Electric, Eurostar i wiele innych. Marka uznana została za lidera: w raporcie Gartner Magic Quadrant w kategorii Content Services Platforms, w raporcie Forrester New Wave oraz w raporcie IDC MarketScape w kategorii Worldwide SaaS and Cloud-Enabled Content Apps.

Od chwili swojego europejskiego debiutu w Wielkiej Brytanii w 2012 r., Box zyskał silną pozycję w Europie. Obecnie zatrudnia ponad 200 pracowników na Starym Kontynencie i stale poszerza swój międzynarodowy zasięg, zatrudniając ponad 2 000 pracowników na całym świecie – w obu Amerykach, krajach Azji i Pacyfiku oraz w Europie.

Biuro Box mieści się w samym sercu Warszawy, w nowo wybudowanym kompleksie Cambridge Innovation Center (CIC): Varso Place. Rekrutacja w Polsce trwa, a wszystkie dostępne stanowiska znaleźć można na stronie kariery Box.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem