Brainly.com pozyskuje 500 tysięcy dolarów!

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Niemiecki fundusz inwestycyjny Point Nine Capital oraz grupa inwestorów prywatnych zainwestowała 500 tysięcy dolarów w grupę serwisów edukacyjnych Brainly.com. W skład grupy wchodzi m.in. polski startup Zadane.pl.

Niemiecki fundusz inwestycyjny Point Nine Capital oraz grupa inwestorów prywatnych zainwestowała 500 tysięcy dolarów w grupę serwisów edukacyjnych Brainly.com. W skład grupy wchodzi m.in. polski startup Zadane.pl.

Na zdjęciu (od lewej): Tomasz Kraus, Michał Borkowski, Łukasz Haluch

– Brainly.com to grupa serwisów social learningowych, w których uczniowie pomagają sobie w nauce i zadaniach domowych, dzielą się wiedzą, doświadczeniem i nawiązują nowe znajomości – czytamy w nadesłanej informacji prasowej. W skład Brainly.com obecnie wchodzi 6 serwisów, które łącznie swoim zasięgiem obejmują ponad 17 krajów. Są to: Zadane.pl (Polska), Znanija.com (Rosja i Ukraina), E-Aufgabe.de (Niemcy), Misdeberes.es (Hiszpania i kraje hiszpańskojęzyczne), NosDevoirs.fr (Francja) oraz Eodev.com (Turcja). Wszystkie serwisy odwiedza ponad 7 milionów unikalnych użytkowników, którzy udzielili odpowiedzi na 2 miliony pytań.

Zadane.pl, od którego wszystko się zaczęło, jest portalem edukacyjnym działającym na zasadzie Q&A, szerzącym ideę social learningu. Osobami odpowiedzialnymi za jego stworzenie są: Michał Borkowski, Tomasz Kraus oraz Łukasz Haluch. Miałem przyjemność chwilę porozmawiać telefonicznie z Łukaszem na temat inwestycji.

Co ciekawe, rozmowy na temat współpracy z Point Nine Capital zaczęły się już na początku tego roku. Łukasz zapytany o to, dlaczego wybrał akurat ten fundusz odpowiedział, że doświadczenie tego zespołu świetnie przełoży się na przyszłość grupy Brainly.com. W czasie naszej krótkiej rozmowy zapytałem również kto należy do grona „prywatnych inwestorów” i czy wśród nich są również Polacy. Okazuje się, że w grupę Brainly.com zainwestowali m.in. pomysłodawcy Niania.pl, Grzegorz Gorczyca, założyciel i były właściciel Epuls.pl oraz Mariusz Gralewski, prezes GoldenLine.pl.

Starałem się wyciągnąć jak najwięcej informacji na temat inwestycji, ale Łukasz nie wszystko mógł zdradzić. Zapytany o ilość sprzedanych udziałów odpowiedział, że pakiet większościowy mają nadal pomysłodawcy Zadane.pl.

Jeśli chodzi o plany na przyszłość to ekipa Zadane.pl chce w tym roku opublikować wersje mobilne serwisu, które pojawią się na systemy iOS oraz Android.

Zespołowi Brainly.com szczerze gratulujemy i trzymamy kciuki!

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem