Brainly nawiązuje współpracę z WP Pilot. Wspólnie poprowadzą lekcję

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Brainly nawiązuje współpracę z WP Pilot. Wspólnie poprowadzą lekcję

Udostępnij:

Krakowski startup Brainly nawiązuje współpracę z platformą telewizyjną WP Pilot, należącą do Wirtualnej Polski. Od dziś firmy wspólnie poprowadzą zdalne lekcje.

Codziennie od poniedziałku do piątku między 11:00 a 12:30 nauczyciele będą przygotowywać uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Internetowa transmisja wideo składać będzie się z wykładu i 45 minutowej sesji odpowiedzi na pytania użytkowników WP Pilot i społeczności Brainly.

– Edukacja w domu to wyzwanie dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Wszyscy w Brainly czujemy powagę zadania i jesteśmy zdeterminowani, by jeszcze mocniej wspierać uczniów i rodziców w nauce z domu, teraz także w WP Pilocie – mówi Michał Gwiazdowski, general manager Brainly polskim, rosyjskim i rumuńskim na rynku.

Tomasz Machała, prezes WP Pilot, dodaje, że tysiące uczniów i ich rodzice zmagają się w domach z zadaniami z Librusa. Potrzebują pomocy w ich wyjaśnieniu i w przygotowaniu do egzaminu. – Nasz kanał edukacyjny stał się jednym z najbardziej popularnych w WP Pilocie. Bardzo się cieszę, że od teraz będziemy współpracować z Brainly. Dzięki temu dotrzemy do większej grupy zainteresowanych – mówi.

Przypomnijmy, że Brainly to platforma skupiająca uczniów, rodziców i nauczycieli, z której korzysta miesięcznie ponad 150 mln użytkowników na całym świecie. Do czego służy? Do wzajemnej nauki (peer-to-peer learning). Umożliwia poszerzanie wiedzy oraz uzyskanie pomocy w problemach z zadaniami domowymi, czy powtórką przed sprawdzianem, zarówno w zakresie nauk ścisłych, języków obcych, jak i nauk humanistycznych.

Startup założony w Krakowie posiada biuro w Nowym Jorku i Barcelonie i dociera do użytkowników z 35 krajów na całym świecie. Do tej pory firma została wsparta m.in. przez: Naspers, Point Nine Capital, General Catalyst, Runa Capital i Learn Capital oraz Mantaray VC łączną kwotą 65,8 mln dolarów.