Brass Monkey – zamiast kontrolera korzystaj z aplikacji

brass monkey zamiast kontrolera korzystaj z aplikacji
Udostępnij:
Twój telefon to kontroler, a twoja przeglądarka to konsola – w tym zdaniu zawiera się idea Brass Monkey. Twórcy aplikacji na początku stycznia otrzymali 750 tys. $ dofinansowania. Graj smartfonem, nie kupuj konsoli do gier.

Twój telefon to kontroler, a twoja przeglądarka to konsola – w tym zdaniu zawiera się idea Brass Monkey. Twórcy aplikacji na początku stycznia otrzymali 750 tys. $ dofinansowania. Graj smartfonem, nie kupuj konsoli do gier.

Do korzystania z Brass Monkey powinniśmy się przede wszystkim przygotować. Jak zagrać korzystając z naszego laptopa, który posłuży jako konsola oraz smartfona bądź tabletu, który posłuży jako kontroler? Jeśli chcemy skorzystać z jej funkcjonalności w domu, musimy spełnić trzy warunki: pobrać aplikację, wejść w komputerze bądź telewizorze z przeglądarką na stronę playbrassmonkey.com oraz wybrać tę samą sieć WiFi na obu urządzeniach. Po spełnieniu wszystkich powyższych kroków, naszym urządzeniem mobilnym wybieramy jedną z ośmiu dostępnych gier.

Brass Monkey jest dostępny dla posiadaczy smartfonów z systemem iOS oraz Androidem. Aplikacja jest darmowa, ale podczas jej korzystania powinniśmy zobaczyć dwukrotnie bloki reklamowe, które możemy wyłączyć płacąc 99 centów. Pobrałem aplikację na tablet i nie widziałem żadnych reklam. Sama aplikacja jest prosta w obsłudze. Obawiałem się, że nie będę potrafił korzystać z tabletu/kontrolera, ale wszystko było klarownie wyjaśnione.

Twórcy aplikacji, aby zaproponować swoim użytkownikom więcej gier udostępnili SDK (Software Development Kit) dla programistów. Startup z Bostonu w 2010 roku był finalistą MassChallenge prestiżowego konkursu organizowanego przez akcelerator startupów z dużym budżetem o tej samej nazwie.

źródło: techcocktail.com, techcrunch.com,