Brytyjski startup stworzył karmę dla psów, w której mięso zastąpiono owadami

Dodane: 24.01.2019

Julia Gugniewicz

Udostępnij:

Karma dla psów brytyjskiego startupu Yora składa się ze zmielonych i suszonych owadów, zboża, ziemniaków i naturalnych wyciągów z roślin. Jak zapewniają twórcy, ich pokarm dla pupili jest tak samo wartościowy, jak ten zawierający w składzie mięso.

zdjęcie: yorapetfood.com

 

Yora to brytyjski startup, który jako pierwszy stworzył pokarm dla psów wyprodukowany z owadów. Jak zapewniają twórcy, „najbardziej zrównoważona karma” jest nie tyle zdrowsza dla psów, co przyczynia się do zmniejszania negatywnych skutków dla środowiska, jakie powstają przy masowej produkcji mięsa.

Na całym świecie zwierzęta domowe spożywają około 20% mięsa i ryb, a liczba ta ma jeszcze wzrosnąć, bo konsumenci mają tendencję do karmienia swoich pupili pokarmem dla ludzi. Szacuje się, że żywność dla zwierząt domowych odpowiada za jedną czwartą wpływu produkcji mięsnej na środowisko w zakresie użytkowania ziemi, wody, paliw kopalnych, fosforanów i pestycydów.

Natomiast owady, które są podstawowym składnikiem karmy Yora, składają się w 40% z białka. W pokarmie dla psów brytyjskiego startupu suszone i zmielone owady połączone są ze zbożem, ziemniakami i naturalnymi wyciągami z roślin.

Karma dla psów Yora weszła do sprzedaży na początku stycznia br. i dostępna jest w wybranych sklepach stacjonarnych w Wielkiej Brytanii lub przez stronę internetową yorapetfood.com.  

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem