Brytyjskie Grand Parade przejmuje krakowski software house Sigmapoint

brytyjskie grand parade przejmuje krakowski software house sigmapoint
Udostępnij:
Brytyjska firma Grand Parade specjalizująca się w tworzeniu systemów dla branży zakładów sportowych online przejmuje krakowski software house Sigmapoint. W związku z dynamicznym wzrostem, Grand Parade nie wyklucza kolejnych przejęć na Polskim rynku.

Zdjęcie główne artykułu by negativespace.co

Na początku marca 2016 roku, do brytyjskiej spółki Grand Parade dołączył zespół Sigmapoint, który od 2012 roku rozwijali Kamil Stanuch, Kamil Burczyk i Mateusz Pluta. Brytyjska firma nie jest zapewne znana szerszemu gronu, ale to jeden z głównych dostawców zaawansowanych systemów dla branży zakładów sportowych online m.in. Coral, Betfair, Bwin, Ladbrokes czy Betway. Spółka posiada biura w Londynie, Nowym Jorku oraz Krakowie. W samym Krakowie firma zatrudnia już ponad 100 programistów i w kolejnym roku planuje tę liczbę podwoić. Przejęcie Sigmapoint ma na celu przede wszystkim powiększenie zespołu technologicznego oraz dalsze rozwinięcie kompetencji w obszarze mobile. Ponadto, Grand Parade planuje silniej zaakcentować swoją obecność na Polskim rynku i budować tu swoją markę.

- Sigmapoint to nie tylko bardzo kompetentny ale też niezwykle zgrany i pełen inicjatywy zespół programistów, którzy potrafią sprostać wszelkim wyzwaniom. Przejęcie Sigmapoint to dla nas również istotny krok w budowaniu naszej obecności na Polskim rynku - komentuje Andy Clerkson, CEO Grand Parade. - W ciągu ostatniego roku powiększyliśmy krakowski zespół z prawie 40 programistów do ponad 120 i do końca 2016 roku planujemy podwoić tę liczbę. Dlatego też Kraków jest dla nas strategicznym miejscem nie tylko ze względu na ogromną pulę talentu ale przede wszystkim wspaniałą społeczność IT, która stale się rozwija i wspiera nawzajem.

- Dla nas jako założycieli to nie tylko sukces, ale również ogromna perspektywa rozwoju i możliwość realizacji jeszcze większych projektów w dynamicznie rozwijającej się firmie - dodaje jeden ze współzałożycieli Sigmapoint, Kamil Burczyk - Z systemów tworzonych przez Grand Parade korzysta dziennie kilkadziesiąt milionów użytkowników, więc z pewnością nie zabraknie nam wyzwań.

Firma Sigmapoint istnieje na rynku od 2012 roku i specjalizowała się przede wszystkim w tworzeniu rozwiązań na urządzenia mobilne. Zespół współpracował zarówno ze startupami z Wielkiej Brytanii, USA i Szwecji, jak również z większymi klientami, do których zaliczyć można m.in. Saeco, Skoda czy Switch Concept. Na początku 2016 roku firma została przejęta przez brytyjską spółkę Grand Parade.