BSH stawia na studentów i rozszerza współpracę z Politechniką Łódzką. Razem będą prowadzić projekty R&D

Dodane: 29.03.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Współczesna gospodarka opiera się na wiedzy oraz nieustannym wytwarzaniu i doskonaleniu nowych technologii. Stawia na to BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego rozszerzając współpracę z Politechniką Łódzką. Razem stworzą program studiów dualnych oraz przeprowadzą prace badawczo-rozwojowe.

fot. materiały prasowe

28 marca 2018 BSH podpisał umowę z Politechniką Łódzką, na mocy której partnerzy rozszerzą swoje działania. Porozumienie swoim zakresem obejmuje współpracę w wielu obszarach, wśród których ważną rolę odgrywa program badawczo-rozwojowy, czyli R&D. 

Umowa ma na celu ukierunkowanie kształcenia studentów na bardziej praktyczne aspekty rynku pracy, m.in. w zakresie umiejętności i kompetencji poszukiwanych przez pracodawców. Przewiduje rozszerzenie programu staży dla studentów, doktorantów i kadry akademickiej Politechniki, a także organizację zajęć praktycznych przez pracowników BSH. 

Partnerstwo BSH i Politechniki Łódzkiej przewiduje również powoływanie wspólnych projektów rozwojowych. Byłyby one zgłaszane do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w celu pozyskania wsparcia w postaci grantów.

W ramach współpracy tej partnerzy będą skupiać uwagę w szczególności na rozwoju kształcenia i prac badawczo-rozwojowych w obszarach: mechatronika, mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka, a także informatyka, elektronika, telekomunikacja, inżynieria produkcji czy też inżynieria materiałowa i kompozyty.