Budżetowy laptop, który zawsze będzie gotowy na potrzeby biznesowe

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Budżetowy laptop, który zawsze będzie gotowy na potrzeby biznesowe

Udostępnij:

Czy komputer biznesowy musi być drogi? Jeśli spełnia wszystkie nasze wymagania i nadąża za naszymi codziennymi zadaniami, to oczywiście cena nie powinna być żadnym kryterium. ASUS ExpertBook B1 to sprzęt, który będzie rozsądnym i inteligentnym wyborem dla ambitnych startupów, znanych organizacji edukacyjnych oraz rozwijających się firm każdej wielkości.

Za wysoką wydajnością, wytrzymałością oraz zaawansowaną personalizacją urządzenia wcale nie musi iść wysoka cena. Laptop przeznaczony do pracy biurowej powinien być narzędziem dostępnym dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swój biznes. Na szczęście ASUS ma w swojej ofercie model, który sprawdzi się do produktywnej pracy i poradzi sobie z każdym wyznaczonym mu zadaniem dzięki szeregowi różnych przydatnych funkcji. Jakich dokładnie?

Sprzęt zapewniający produktywność

Zanim przejdziemy do wspomnianych funkcji, które poprawiają komfort pracy każdego użytkownika, przyjrzyjmy się tzw. „sercu” modelu ExpertBook B1. Ten laptop oferuje wysoką wydajność dzięki zastosowaniu zaawansowanego technologicznie procesora Intel Core 11. generacji. Do naszych testów trafił model z IntelCore i3, który może brzmi dość niepozornie, ale ostatecznie spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Przetestowaliśmy tego 14-calowego laptopa w czasie naszego normalnego dnia pracy – tworzyliśmy na nim materiały wizualne i tekstowe, a nawet montowaliśmy podcast. Sprzęt działał szybko, bez zarzutów i nie przegrzewał się nawet, gdy działał na wysokich obrotach (przy uruchomionym trybie Performance). Optymalna temperatura urządzenia to zasługa zastosowanej technologii Intelligent Performance Boost, która pozwala osiągnąć najwyższą wydajność i responsywność laptopa poprzez dostrojenie wewnętrznego układu chłodzenia.

Stała łączność i mobilność

Warto wiedzieć, że ASUS stworzył model, który jest dedykowany do zadań wymagających stałej łączności – ExpertBook eliminuje zatory w sieci łączność Wi-Fi 6 oraz jest wyposażony w technologię ASUS Wi-Fi Master, która umożliwia automatyczne nawiązanie połączenia z najlepszym sygnałem Wi-Fi, zapewniając wyjątkowo stabilne połączenie w każdym miejscu.

A jeśli już mówimy o dowolnym miejscu użytkownika to potwierdzamy, że praca z tym sprzętem jest wygodna niezależnie od tego, czy znajdujemy się w biurze, w domu, czy w kawiarni. ASUS ExpertBook B1 jest na tyle smukły i lekki (waży tylko 1,45 kg), że chętnie zabieralibyśmy go ze sobą wszędzie.

Szeroki zestaw portów wejścia/wyjścia

Każdy służbowy laptop powinien być wyposażony w jak największą liczbę portów – w końcu nigdy niewiadomo, jakie zawodowe wyzwania będą nas czekać i trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Podczas testów szybko doceniliśmy fakt, że nie musieliśmy używać żadnych przejściówek – ASUS ExpertBook B1 dysponuje bardzo bogatym zestawem portów, oferując między innymi wiodące w branży złącze Intel Thunderbolt 4 pozwalające na superszybkie transfery danych z prędkością do 40 Gb/s, przesyłanie sygnału wideo, a także korzystanie z technologii szybkiego ładowania.

Ponadto laptop posiada dwa gniazda USB 3.2 Gen 2 i porty USB 2.0 Type-A, HDMI 2.0, Ethernet, a także czytnik kart microSD. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, byliśmy zawsze gotowi do pracy zdalnej.

Nowoczesna technologia redukcji szumów

Jeszcze jedna dobra wiadomość dla wszystkich osób pracujących w trybie hybrydowym lub w 100% zdalnym. Na pewno wiecie, jak ważna jest jakość rozmów przeprowadzanych podczas połączeń wideo. Z nowym ASUS ExpertBook wirtualne obrady z klientem lub współpracownikiem przebiegały jeszcze lepiej dzięki sztucznej inteligencji, która została wykorzystana przez specjalistów z ASUS do redukcji szumów. Ta inteligenta funkcja zainstalowana w mikrofonie skutecznie filtruje niepożądane hałasy z otoczenia, dzięki czemu nie musimy się niepokoić o to, że dźwięk ekspresu do kawy, który może się pojawić w tle, przeszkadzałby podczas rozmowy.

Co ciekawe, ASUS daje możliwość wyboru wariantu redukcji szumów, biorąc pod uwagę to, ile osób siedzi przed komputerem. W trybie pojedynczego prezentera wyraźnie słychać głos osoby znajdującej się bezpośrednio przed komputerem, natomiast tryb kilku prezenterów zapewnia czystość głosów dochodzących z różnych stron, co gwarantuje optymalną jakość dźwięków podczas rozmów konferencyjnych. To tylko pokazuje, że firma z Tajwanu rozwija swoje inteligentne technologie z myślą o użytkowniku i jego realnych warunkach pracy.

Na końcu powinniśmy jeszcze wspomnieć o tym, że testowany przez nas laptop ma podświetlaną klawiaturę, zawias ErgoLift oraz ekran z możliwością ułożenia na płasko, co bardzo ułatwiało nam pracę na tekstach i materiałach wizualnych. Do tego bezpieczeństwo – mamy tu i czytnik linii papilarnych i zakrywaną kamerę, która naszym zdaniem powinna znaleźć się dzisiaj we wszystkich biznesowych urządzeniach. Z pewnością warto zwrócić uwagę również na solidne wykonanie tego komputera, co zresztą potwierdza spełnienie wymagającego standardu MIL-STD 810H stosowanego przez wojsko.

Jak na taką liczbę zastosowanych funkcji i samo wykonanie tego laptopa nigdy nie powiedzielibyśmy, że jest to sprzęt wart ok. 2200 zł. W tej kwocie trudno o bardziej profesjonalne narzędzie do pracy, które gwarantuje wydajność i bezpieczeństwo.

Materiał powstał we współpracy z ASUS