Budżetowy smartfon z NFC? Do Polski właśnie trafił Redmi 9C

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Budżetowy smartfon z NFC? Do Polski właśnie trafił Redmi 9C

Udostępnij:

Xiaomi właśnie wprowadziło na nasz rynek kolejny smartfon, który może być dobrą propozycją dla osób szukających taniego sprzętu do pracy. Dlaczego warto zainteresować się modelem Redmi 9C i ile kosztuje ten smartfon?

Marka Xiaomi nie raz zaskakiwała nas już tanimi, ale i zaskakująco dobrymi modelami, które spełniają wymagania osób potrzebujących do pracy przyzwoitego smartfona. W naszym zestawieniu tanich modeli (link do artykułu: „Najlepsze smartfony dla firm do 1500 zł”) wyróżniliśmy modele Xiaomi Mi 9T i POCO X3 NFC, a już docierają do nas informacje, że do Polski trafił kolejny, interesujący z biznesowego punktu widzenia sprzęt – Redmi 9C z NFC.

Dlaczego Redmi 9C z NFC jest wart uwagi przy wyborze nowego sprzętu do firmy? Przede wszystkim ze względu na moduł NFC, który umożliwia płatności zbliżeniowe za pomocą smartfona, co nie jest powszechne w przypadku sprzętów budżetowych.

 

Poza tym nowe Redmi jest wyposażone w potrójny aparat (13-megapikselowy główny, dwumegapikselowe makro oraz dwumegapikselowy czujnik głębi), akumulator o pojemności 5000 mAh i oferuje 2 GB RAM i 32 GB pamięci masowej lub 3 GB RAM i 64 GB pamięci. Jeśli chodzi o ekran to mamy w tym wypadku do dyspozycji 6,53″ wyświetlacz Full HD+ z wcięciem typu Dot Drop o jasności 400 nitów. W środku ośmiordzeniowy układ Helio G35, a więc w zupełności wystarczający do pracy w kilku aplikacjach jednocześnie i odtwarzania video.

Specyfikacja może nie należy do tych, które nas porażają swoją jakością i bogactwem, ale biorąc pod uwagę cenę, to jest ona bardzo uczciwa. Redmi 9C z mniejszą pamięcią ma kosztować zaledwie 500 zł, a z większą 600 zł. Stosunek jakości i ceny wydaje się bardzo korzystny, dlatego warto rozważyć ten model podczas decyzji zakupowych.