Bukmacherzy sponsorami polskiej piłki nożnej! Jakie firmy wspierają czołowe kluby?

Dodane: 26.05.2022

Mam Startup

Udostępnij:

Pieniądze w futbolu są ogromne, a potrzeby klubów stale rosną. Stąd poszukiwanie intratnych kontraktów sponsorskich jest na porządku dziennym. Czołowi polscy bukmacherzy angażują się w finansowanie klubów. Kogo wspierają największe firmy?

STS

Największy polski bukmacher ma w swoim portfolio kilka klubów Ekstraklasy, w tym aktualnego mistrza Polski, Lecha Poznań. Dodatkowo STS jest sponsorem Jagielloni Białystok, Pogoni Szczecin, Cracovii czy Zagłębia Lubin. Do niedawna STS miał jeszcze jeden klub w Ekstraklasie, ale z ligi spadła drużyna Górnika Łęczna.

Poza piłką nożną w wydaniu klubowym, lider polskiego rynku zakładów bukmacherskich jest także sponsorem piłkarskiej Reprezentacji Polski.

Fortuna

Od kilku lat Fortuna kojarzona jest przede wszystkim z zespołem Legii Warszawa. Bukmacher został sponsorem klubu w 2014 roku, a od tego czasu Legia była odniosła sporo sukcesów. Do Fortuny dołączył także Radomiak Radom, który awansował do Ekstraklasy na sezon 2021/2022. Zespół z Radomia pewnie się utrzymał, w czym mogło pomóc wsparcie sponsora.

Bukmacher nie ogranicza się partnerowania wyłącznie klubom, ale sponsoruje także całe rozgrywki. I to te bardzo prestiżowe. Fortuna to tytularny partner Fortuna 1. Ligi oraz Fortuna Pucharu Polski. Ponadto bukmacher wspiera amatorskie rozgrywki Playarena, czyli największe zawody w piłce sześcioosobowej.

Bukmacherzy sponsorujący czołowe kluby piłkarskie w Polsce

Betclic

Firma Betclic przez kilka lat była nieobecna na polskim rynku legalnych zakładów bukmacherskich. Jednak od swojego powrotu aktywnie angażuje się w sponsoring sportu, przede wszystkim piłki nożnej. Obecnie firma jest sponsorem głównym Piasta Gliwice, czyli byłego mistrza Polski.

Rejestrując konto u bukmachera Betclic bonus dla nowych graczy pozwala typować mecze piłki nożnej. Przy okazji rejestracji wymagany będzie dostępny dla Betclic kod promocyjny. Bonusy dostępne są dla nowych graczy, którzy nie mieli wcześniej konta w serwisie bukmachera.

LVBet

Kolejnym bukmacherem, który aktywnie wspiera polską piłkę nożną, jest LVBet. Ta firma jest sponsorem głównym Śląska Wrocław, a także amatorskiej drużyny PFC Victoria London, działającej w Wielkiej Brytanii.

Ponadto LVBet to sponsor oficjalny kilku klubów występujących w polskich rozgrywkach ligowych, takich jak: Wisła Kraków, Garbarnia Kraków, Wisła Płock czy Stal Mielec.

Sponsorzy tytularni rozgrywek piłkarskich w Polsce

Totalbet

Także mniejsi bukmacherzy inwestują w polskie kluby piłkarskie. Przykładem może być Totalbet, który jest sponsorem Warty Poznań. Klub z Poznania na co dzień gra na boisku w Grodzisku Wielkopolskim, a wsparcie finansowe bukmacherskiego partnera jest z pewnością ważne dla mniejszego z poznańskich klubów.

Zespół dość sensacyjnie awansował do Ekstraklasy, ale ugruntował swoją pozycję i póki co pewnie się w niej utrzymuje.

eWinner

Nieco inną drogą sponsoringu piłki nożnej obrała firma eWinner. Ten bukmacher inwestuje w różne dysctypliny sportu, a w przypadku piłki nożnej postawił na partnerstwo dla całych rozgrywek.

Bukmacher eWinner jest tytularnym partnerem eWinner 2. ligi piłkarskiej.

Uczestnictwo w nielegalnych grach hazardowych podlega odpowiedzialności karnej. Hazard związany jest z ryzykiem. Wskazany w artykule podmiot posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych: BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) – zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.

 

Artykuł powstał we współpracy z meczyki.pl