Bułgaria ma pierwszego jednorożca. Payhawk rozwija oprogramowanie do zarządzania wydatkami

Dodane: 07.03.2022

Mam Startup

Udostępnij:

Payhawk został jednorożcem po tym jak zebrał dodatkowe 100 milionów dolarów i powiększył rundę B do 215 milionów dolarów.

Runda B była prowadzona przez Lightspeed Venture Partners, poza tym uczestniczyli w niej: Sprints Capital, Endeavour Catalyst, HubSpot Ventures i Jigsaw VC. Wszyscy dotychczasowi inwestorzy, w tym Greenoaks, QED Partners i Earlybird Digital East, również brali udział w tej rundzie.

Platforma dla MŚP i klientów korporacyjnych

Payhawk, założony w Sofii, z biurami w Londynie, Berlinie i Barcelonie, rozwija się w szybkim tempie. Startup oferuje rozwiązanie do obsługi płatności. Firma planuje stać się katalizatorem bułgarskiego ekosystemu startupów oraz nadal przyciągać i zatrzymywać 1% największych talentów na rynku.

Obecnie działy finansowe nadal wykonują znaczną część pracy ręcznie, korzystając z wielu niepowiązanych ze sobą narzędzi do zarządzania kartami, płatnościami, fakturami i wydatkami. Payhawk redukuje to poprzez połączenie tych kluczowych elementów w jednej platformie. Firma oferuje również 3% cashback od płatności kartą, umożliwiając klientom obniżenie kosztów abonamentu do zera.

Payhawk jest platformą dla MŚP i klientów korporacyjnych, zwłaszcza tych o międzynarodowym zasięgu. Firma obsługuje firmy w 30 krajach z różnych branż, w różnych walutach i z różnymi metodami płatności.

Hristo Borisov, CEO i założyciel Payhawk, powiedział w eu-startups : – Zostanie pierwszym jednorożcem w Bułgarii jest świadectwem ciężkiej pracy i odporności naszego zespołu w ciągu ostatnich trzech i pół roku. Jesteśmy dopiero na początku naszej podróży i nie możemy się doczekać, aby dalej wymyślać nowe sposoby, którymi firmy będą zarządzać swoimi płatnościami.

Payhawk z apetytem na dalszy rozwój

Dzięki pozyskanym funduszom Payhawk ma w planach kontynuowanie ambitnych planów globalnej ekspansji. Ponadto, środki te zostaną przeznaczone na rozwój zespołu produktowego, który powiększy się o dodatkowych 60 senior inżynierów oprogramowania w Sofii.

Poza tym fintech zaproponuje nowe funkcje, takie jak śledzenie przebiegu kilometrów i diet, oraz zwroty z podróży służbowych. Rozszerzone zostaną również inne istniejące funkcje dla klientów korporacyjnych, w tym integracja z Oracle Netsuite, zarządzanie subskrypcjami i budżetami.

Korzystając z impetu, jaki przyniósł pierwszy napływ kapitału z serii B, Payhawk otworzy w marcu biura w Amsterdamie i Paryżu, a we wrześniu w Nowym Jorku. Zatrudnienie w firmie ma się również potroić ze 100 do ponad 300 osób do końca tego roku, a dodatkowe fundusze mają zasilić sprzedaż i marketing w celu dalszej ekspansji na rynku.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem