Business Link wybuduje przestrzeń coworkingową w Krakowie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

W stolicy małopolski powstaje największa w województwie przestrzeń coworkingowa, utrzymana w standardzie premium. Będzie to kolejna, krakowska lokalizacja Business Link – największej sieci coworkingu i prywatnych biur do wynajęcia w Polsce.

Przestrzeń zajmie blisko 4 tys. mkw. w kompleksie biurowym High5ive, którego inwestorem jest firma Skanska Property Poland.

Najnowszy projekt Business Link to wnętrze obejmujące dwa pierwsze piętra w biurowcu zlokalizowanym w samym centrum Krakowa, przy ulicy Pawiej, w bliskim sąsiedztwie Dworca Głównego. Powierzchnia ma być idealnym miejscem do pracy zarówno dla małych firm, jaki i dużych zespołów obejmujących nawet kilkudziesięciu pracowników. Przestrzeń prawie 4 tys. mkw. to nie tylko miejsca do coworkingu, ale również 140 w pełni umeblowanych biur. Przyszli mieszkańcy Business Link będą mogli korzystać ze stref wspólnych, kuchni, sal konferencyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny, a także budek telefonicznych, umożliwiających cichą i odosobnioną rozmowę przez telefon.

Business Link High5ive będzie nie tylko powierzchnią biurową, ale również dobrze funkcjonującym ekosystemem firm z różnym doświadczeniem. Nowa przestrzeń ma pomagać, inspirować, a przede wszystkim pełnić rolę akceleratora biznesu. Tak jak w przypadku innych lokalizacji firmy, również w Krakowie mieszkańcy Business Link będą mieli możliwość uczestniczenia w specjalnym programie akceleracyjnym obejmującym treningi, szkolenia, których celem jest poszerzenie horyzontów zarówno młodych, jak i doświadczonych przedsiębiorców, ale i również skuteczny networking.

– Krakowska inwestycja jest największym projektem coworkingowym w Małopolsce. Z nowymi przestrzeniami idziemy w kierunku konceptu pięciogwiazdkowego hotelu jednak z domowym klimatem, który zapoczątkowaliśmy w naszej inwestycji otwartej w grudniu 2016 roku w warszawskim biurowcu Zebra Tower. Nasza koncepcja odpowiada na zapotrzebowanie rynku, co widać po wynajętych tam powierzchniach – zajęte zostało już 95% przestrzeni. Zależy nam, by nie tylko firmy o kilkumilionowych obrotach miały dostęp do biur o wysokim standardzie, ale i korzystały z nich startupy i małe firmy – mówi Dariusz Żuk, prezes Business Link.

– Naszymi mieszkańcami były między innymi takie firmy jak Uber, Twitter czy Brand24, które chętnie dzieliły się swoim know-how z osobami stawiającymi pierwsze kroki w świecie biznesu. Business Link High5ive to kolejny etap tworzenia wiodącego w Europie ekosystemu, w którym startupy i firmy z doświadczeniem biznesowym nie będą działały obok siebie, a razem ze sobą. Wierzę, że dzięki Business Link w Polsce powstaną unicorny, czyli firmy wyceniane na ponad miliard dolarów – dodaje.

Kompleks biurowy High5ive ma dostarczyć spory zastrzyk energii również do rozwoju miasta. Poza samymi budynkami, zagospodarowana zostanie także przestrzeń wokół. Powstanie tutaj ogólnodostępny plac doskonały dla osób, które lubią zaczerpnąć świeżego powietrza w czasie przerwy od pracy, oraz zapraszający do spotkań również po godzinach. Znajdzie się tutaj mała architektura, miejsce na kino letnie, poidełka dla ludzi i zwierząt, ale i takie udogodnienia jak ładowarki do smartfonów czy ogólnodostępne Wi-Fi.

– High5ive będzie komfortowym miejscem sprzyjającym kreatywnej pracy. Rozszerzenie oferty naszego kompleksu o przestrzeń coworkingową Business Link wspiera tę ideę i stanowi bardzo dobrą wiadomość dla większych najemców reprezentujących na przykład sektor usług lub IT. Poza swoim głównym biurem zyskają oni także dostęp do elastycznej powierzchni biurowej, którą będą mogli wynająć na żądanie. To stworzy doskonałe warunki do codziennych interakcji, wymiany wiedzy oraz pomysłów między dużymi firmami i na przykład środowiskiem startupowym – mówi Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem budynków w Skanska Property Poland.

– Wejście Business Link do High5ive stanowi kolejne potwierdzenie niezwykle pozytywnych trendów na rynku biurowym w tym roku. Po bardzo udanej pierwszej połowie 2017 spodziewam się, że w grudniu branża nieruchomości biurowych w Polsce będzie świętować swój historycznie najwyższy wynik – dodaje.

Krakowski rynek

Stolica małopolski należy do ścisłej czołówki najatrakcyjniejszych miast do rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. Powstawanie firm i ich rozwój, a tym samym nowe inwestycje napędzają lokalny rynek.

W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba startupów, małych i średnich firm. Również zagraniczni inwestorzy coraz częściej zaglądają do województwa małopolskiego. Widoczne jest to szczególnie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych. Wraz z nowymi podmiotami na rynku pojawia się potrzeba odpowiedzi na ich potrzeby, związane między innymi z odpowiednim miejscem do rozwoju biznesu.

– Istotnym aspektem wizerunkowym dla firm jest miejsce, w którym pracują lub przyjmują klientów. Czasy, kiedy każdy musiał startować z własnym pomysłem biznesowym w piwnicy lub garażu mocno ewaluowały do etapu, w którym można praktycznie od początku działania firmy, nawet tej jedno czy dwuosobowej, pracować w biurze o wysokim standardzie – tłumaczy Sebastian Kolisz, dyrektor regionalny Business Link Kraków.

– Część przedsiębiorców na początku nie ma potrzeby wynajmowania wielkiego biura i wystarczy im do pracy kilkunastometrowa przestrzeń czy wyłącznie biurko. Jednak potrzebują kuchni czy sali spotkań, a także miejsca, w którym będą mieli szansą na skuteczny networking. Dla takich osób idealny jest Business Link, który dostosowuje powierzchnię biurową do pojedynczych freelancerów, kilkuosobowych firm, ale i również przedsiębiorstw z kilkudziesięcioosobową załogą – dodaje.

Podążając w kierunku utrzymującego się w Krakowie trendu, Business Link wybrało właśnie to miasto na swoją kolejną inwestycję. Obecnie działa tu jedna lokalizacja, której przestrzeń jest od kilku miesięcy już prawie całkowicie zajęta. Dlatego nowa inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku, jej otwarcie zaplanowane jest na I kwartał 2018 roku. Przestrzeń w biurowcu High Five ma zagwarantować wysoką jakość biur i elastyczność ich najmu. Biura i coworking w Business Link można wynajmować nawet na minimum trzy miesiące, a okres wypowiedzenia wynosi tylko miesiąc.

Najnowsza inwestycja w Krakowie jest częścią ogólnopolskiej i międzynarodowej ekspansji Business Link. W ciągu najbliższych lat w Europie Środkowo-Wschodniej powstanie ok. 12 nowych lokalizacji Business Link o łącznej powierzchni od 45 do 50 tysięcy mkw. W drugiej połowie 2018 roku przewidziane jest otwarcie pierwszej, zagranicznej lokalizacji firmy w Pradze.