Business Startup Project – wymarzony start na wyciągnięcie ręki

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Startup to słowo o stosunkowo krótkiej tradycji w naszej strefie ekonomicznej, jednak dynamicznie zyskujące na popularności, zwłaszcza w kręgach studentów i świeżo upieczonych absolwentów szkół wyższych.

Startup to słowo o stosunkowo krótkiej tradycji w naszej strefie ekonomicznej, jednak dynamicznie zyskujące na popularności, zwłaszcza w kręgach studentów i świeżo upieczonych absolwentów szkół wyższych.

Dzieje się tak za sprawą promocji „zdrowego” podejścia do tematu rozwoju gospodarczego, opierającego się w głównej mierze na wykorzystaniu ogromnej kreatywności ludzi młodych, tak dobrze zdających sobie sprawę z najnowszych trendów i mechanizmów znakomicie prosperujących gospodarek światowych.

Takimi założeniami kierują się również pomysłodawcy Business Startup Project – ogólnopolskiego programu aktywizującego, realizowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości dzięki wsparciu udzielonemu przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

Za pomocą szeregu warsztatów o charakterze edukacyjno-doradczym pragną oni wspomóc realizację nowatorskich pomysłów na biznes. Całość składać będzie się z trzech etapów, których zadaniem będzie nakierowanie i wyselekcjonowanie najciekawszych innowacji oraz zaprezentowanie ich w atrakcyjnej formie przed potencjalnymi inwestorami.

Pierwszym etapem będą bezpłatne, ogólnodostępne warsztaty Creative Lab, które odbędą się na terenie całego kraju między listopadem 2011, a lutym 2012 roku. Będą one związane z  najistotniejszymi aspektami zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz pozyskiwania funduszy na realizację swoich celów. To również przepustka do kolejnych etapów konkursu dla najaktywniejszych uczestników.

Drugi etap będzie już praktycznym wprowadzeniem swoich pomysłów w życie i zostanie podzielony na trzy składowe projektu. Pair Work – okres intensywnego dopracowywania pomysłu biznesowego oraz doradztwa w zakresie analizy rynkowej oraz przygotowywania kampanii marketingowej – wszystko pod okiem doświadczonego mentora. AIP Pitch – cykl twórczych spotkań z inwestorami i ekspertami, połączony z prezentacją i oceną kształtujących się modeli biznesowych. Preinkubacja – dwumiesięczny okres testowania pomysłu przy wsparciu infrastruktury i pracowników AIP. Ten etap pozwoli wyłonić 10 najlepszych uczestników programu.

Zakończeniem przygody z Business Startup Projekt będzie Final Biznes Mixer, czyli wyłonienie zwycięzców oraz wręczenie nagród. Największą nagrodą będzie jednak możliwość spotkania się „twarzą w twarz” z inwestorami pragnącymi rozpocząć współpracę z obiecującymi młodymi przedsiębiorcami.

źródło: informacja prasowa