Buylando pozyskuje 1 mln zł na rozwój serwisu do sprzedaży gruntów

Dodane: 28.07.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Buylando.io to serwis e-commerce, którego ofertę tworzą nieruchomości gruntowe. W spółkę zainwestowały równolegle dwa podmioty. Liderem rundy jest inwestor branżowy Ostoya Capital, która inwestuje 700 tys. zł. Koinwestorem został Millennials Venture Capital ASI S.A., który obejmie udziały o wartości 300 tys. zł.
Buylando wprowadza rynek nieruchomości gruntowych do świata e-commerce. Dzięki kompleksowym usługom marketingowym, geolokalizacji, robo-doradztwa, wirtualnych spacerów 360 i technologii rozszerzonej rzeczywistości, wspiera inwestorów w podejmowaniu decyzji inwestowania w działki rolne i budowlane.

Z kolei właścicielom gruntów rolnych i działek budowlanych umożliwia wystawienie oferty sprzedaży ziemi dostarczając nowe rozwiązania opisu i wizualizacji nieruchomości. Celem serwisu jest umożliwienie zawarcia umowy rezerwacyjnej nieruchomości gruntowych przez internet bez wychodzenia z domu, po uprzednim dostosowaniu do potrzeb i oczekiwań strony kupującej. Dziś jedyną przeszkodą w całkowitej digitalizacji usługi jest obowiązek zawarcia umowy w formie aktu notarialnego – w niedalekiej przyszłości forma aktu notarialnego powinna być zastąpiona technologią blockchain, która stale się rozwija.

 

60% decyzji inwestycyjnych odbywa się na odległość

Buylando skieruje swoje usługi do land deweloperów, pośredników, inwestorów, właścicieli gruntów, w tym rolników indywidualnych oraz architektów. Polscy Land Developerzy oferujący inwestorom indywidualnym działki inwestycyjne obserwują, że już dziś ponad 60% decyzji inwestycyjnych odbywa się na odległość. Dzięki aplikacji do sprzedaży nieruchomości wspartej technologią, w tym wirtualnemu doradztwu i wysokiej jakości wizualizacji nieruchomości, decyzję o kupnie działki będzie można podjąć całkowicie online.

– Buylando to odpowiedź na wymagania rynku wpisująca się we współczesne trendy dotyczące sprzedaży online. Serwis wychodzi naprzeciw oczekiwaniom poszukujących atrakcyjnych działek oraz wytrawnych inwestorów, którzy nieruchomości postrzegają jako atrakcyjną formę dywersyfikacji portfela inwestycyjnego – mówi Damian Sieczkowski, jeden z twórców projektu Buylando, który odpowiada za marketing w firmie.

Aktualnie trwają końcowe prace wdrożeniowe wszystkich powyższych funkcjonalności, które lada chwila będą dostępne dla użytkowników. Natomiast oficjalny start nowej odsłony serwisu zaplanowany został na 1 września 2021 roku.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem