bValue Angels VC

Dodane: 27.02.2017

Mam Startup

Udostępnij:

bValue jest jednym z największych funduszy VC w Polsce, który obecnie zarządza kapitałem ok. 100 mln zł. Inwestujemy w projekty skalowalne, którym możemy pomóc poprzez współpracę z naszymi aktywnymi inwestorami m.in. Rafałem Brzoską, Tomaszem Misiakiem, Marianem Owerko, Markiem Dziubińskim.

Starannie dobrany Zespół uzupełnia się we wszystkich kompetencjach potrzebnych do budowania stabilnych spółek wykazujących się ponadprzeciętnymi zyskami i wielkością potencjalnego rynku. Doświadczony Zespół miał łącznie do czynienia z ponad 100 międzynarodowymi inwestycjami (VC i PE) oraz kilkunastoma udanymi wyjściami z inwestycji.

Zazwyczaj inwestujemy 0,5 – 2 mln zł, jednak jesteśmy gotowi na większe kwoty w uzasadnionych przypadkach. Ok. 80% zarządzanego kapitału planujemy wesprzeć polski biznes, ale jak najbardziej jesteśmy otwarci na CEE.

Przede wszystkim interesują nas projekty z zakresu szeroko rozumianego przemysłu 4.0, jednak w związku z dużą pulą środków prywatnych, chętnie przeanalizujemy projekty z każdego sektora i zaangażujemy się w część z nich.

Fundusz bValue dopiero wystartował, ale już może się pochwalić dynamicznie rozwijającymi się spółkami w swoim portfelu, działającymi w obszarach SaaS oraz e-commerce ecosystem:

  • CallPage.io – usługa pomagająca konwertować osoby odwiedzające strony internetowe firm w klientów. Kontakt zabiera maksymalnie pół minuty. Jeśli potencjalny klient ma pytania, zostawia dane kontaktowe, a firma do niego oddzwania. Cały proces jest szybki i wygodny. Środki z funduszu zostaną przeznaczone przede wszystkim na rozwój usługi w Polsce i Europie zachodniej.
  • Jobsquare.pl – to innowacyjna na skalę światową aplikacja mobilna, pozwalająca szybko i łatwo znaleźć pracę lub pracownika. Korzystają z niej przede wszystkim młodzi ludzie szukający pracy tymczasowej, ale także pracodawcy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, którzy dotąd rekrutowali przez dawanie ogłoszeń w prasie i internecie. Jobsquare idealnie wpisuje się w potrzeby rynku, który potrzebuje nowych kanałów komunikacji z pracownikiem. Już obecnie za pośrednictwem naszej aplikacji tysiące absolwentów szkół i uczelni znajduje swoją pierwszą pracę – zarówno w korporacjach, jak i w handlu czy gastronomii – twierdzi Marcin Fiedziukiewicz, CEO i współzałożyciel Jobsquare.pl
  • Shoplo.com – to nowoczesna platforma do tworzenia sklepów internetowych skierowana szczególnie do małych i średnich firm. Umożliwia sprawne utworzenie sklepu internetowego w kilka minut, włącznie z podłączeniem płatności i usług kurierskich. – Shoplo wdraża także innowacyjną usługę „Multichannel”, która umożliwia zarządzanie sprzedażą na kilku platformach e-commercowych jednocześnie. Przez kilka lat rozwoju naszej firmy obserwowaliśmy dynamiczne zmiany zachodzące w handlu elektronicznym. Nasz nowy produkt Multichannel wychodzi naprzeciw potrzebom naszych klientów a jednocześnie znacząco podnosi efektywność sprzedaży, oszczędzając przy tym czas i pieniądze – przekonuje Patryk Pawlikowski, CEO Shoplo.com.

Przed wysłaniem aplikacji, polecamy przeanalizować naszych inwestorów i w przesłanych dokumentach przedstawić wartości dodane, jakie możemy wnieść do przedsięwzięcia i jak one wpłyną na jego wzrost.