Były manager Ubera wspiera startup zajmujący się bezpiecznym przewozem dzieci

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Pomysłodawczynie HopSkipDrive pozyskały właśnie 10,2 mln dolarów. Środki te umożliwią paniom start z platformą łączącą kierowców z dziećmi na nowych rynkach. W realizacji tego celu pomoże im były manager Ubera.

10,2 mln dolarów dla HopSkipDrive

W lipcu minionego roku trzy mamy z Kalifornii pozyskały blisko cztery miliony dolarów na rozwój platformy HopSkipDrive. Usługa ta działa podobnie, jak Uber, przy czym jej kierowcami są wykwalifikowani opiekunowie, a pasażerami dzieci. Zdobyty wówczas kapitał miał pomóc Joanna McFarland, Carolyn Yashari Becher i Janelle McGlothlin, które stoją za projektem, rozszerzyć działalność o kolejne miasta w Stanach Zjednoczonych.

Mimo że panie nie chwalą się realizacją powyższego celu, to można przypuszczać, że efekt jest zadowalający, bo poinformowały na blogu o zamknięciu kolejnej rundy finansowania. Tym razem pomysłodawczynie HopSkipDrive pozyskały większą kwotę, bo 10,2 mln dolarów. Środki te zainwestowali m.in. fundusz FirstMark Capital, w którego portfolio znajdziemy AirBnb i fundusz UpFront Ventures – ten z kolei stoi za Osmo, startupem produkującym interaktywne gry dla dzieci.

Do zespołu dołączył były manager Ubera

Pozyskany właśnie kapitał, podobnie zresztą jak przy poprzedniej rundzie finansowania, Joanna McFarland, Carolyn Yashari Becher i Janelle McGlothlin zamierzają przeznaczyć na ekspansję. Panie planują wystartować z platformą poza Kalifornią, ale nie zdradzają, które regiony są kluczowe dla ich biznesu. – W 2016 roku jesteśmy gotowe na wielkie rzeczy – napisały na blogu.

Te „wielkie rzeczy”, o których wspominają, będą realizować wspólnie z byłym managerem Ubera. Eyal Gutentag objął bowiem stanowisko dyrektora operacyjnego w HopSkipDrive. Przedsiębiorca pomoże pomysłodawczyniom projektu pozyskać większą ilość klientów, uruchomić platformę na nowych rynkach i „wygryźć” z nich konkurencje. HopSkipDrive nie jest bowiem jedyną platformą w Stanach Zjednoczonych, która łączy kierowców z dziećmi. Na tamtejszym rynku działa również Schuddle